Medya Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

banner18

banner94
 Medya Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu
18 Mayıs 2015 Pazartesi 09:52

p>Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) 2014 Medya Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da katıldığı törende, Fatih Çekirge, Yavuz Donat ile Seda ve Cem Öğretir çifti de ödül aldı. AGC'nin 2014 Medya Başarı Ödülleri töreni Termopet Aquapark'ta yapıldı. Törene, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP Antalya milletvekili adayı Deniz Baykal, AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, ödül alan gazeteciler ve davetliler katıldı. Törende konuşan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Alanyalılar'ın 'diplomat ve gazeteci doğduklarını' söyledi. Alanyalı gazetecilerle dünya ülkelerindeki gazetecilerin arasının iyi olduğunu anlatan Bakan Çavuşoğlu, Alanya basının hizmetlerinde kendilerine büyük katkı verdiğini kaydetti. Medyanın demokrasinin vazgeçilmezi olduğuna dikkati çeken Bakan Çavuşoğlu, şöyle dedi:

SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN, BÖLGE BÖLGE OY DAĞILIMI
"Herkes kendi görev çizgisini, saygı duymasını bildiği zaman, ortak çıkarlarda birleştiğimiz zaman her şey güzel oluyor. Türkiye'ye baktığımızda basın dünyasında böyle olduğunu söylemek doğru değil. Maalesef kamplaşmalar oluyor. Birliği ulusal düzeyde sağlayamıyoruz. Bir tarafı suçlamak için değil. İsteriz ki her zaman Türkiye'nin çıkarları söz konusu olduğu zaman her zaman birleşelim, bunu başaralım."

7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ ÖNCESİ TÜM GELİŞMELER
"KARDEŞ AZERBAYCANLA GURUR DUYUYORUZ"
Kürsüden indikten sonra AGC'nin daveti üzerine törene katılan Azeri gazetecilere de açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycan'ın son yıllarda önemli etkinliklere ev sahipliğini yaptığını söyledi. Azerbaycan'ın 2015 Avrupa Oyunları'nı da başarıyla gerçekleştireceğine inandığını anlatan Çavuşoğlu, "Kardeş Azerbaycan ile gurur duyuyoruz. Azerbaycan'ın her türlü etkinliğine Türkiye'den en üst düzey katılım sağlanacaktır" diye konuştu.

SEÇİM SİMÜLASYONU İÇİN TIKLAYIN
"AZERBAYCAN'A SALDIRMASINLAR"
Bakan Çavuşoğlu, bir Azeri gazetecinin, "Oyunların Azerbaycan'da düzenlenmemesiyle ilgili çeşitli olumsuzluklar konuşuluyor" ifadeleri üzerine, "Biz her zaman çifte standarda karşı olduk. Azerbaycan'a saldırmak için her fırsatı kollayan ülkeler Avrupa Oyunları'nı bahane ediyor. Kusura bakmasınlar Azerbaycan, Avrupa Oyunları'nı başarıyla gerçekleştirecektir. Biz de Azerbaycan'ın destekçisi olacağız. Avrupa Oyunları'nı bahane ederek Azerbaycan'a saldırmasınlar, çifte standarttan uzak dursunlar" karşılığını verdi.

"ERMENİSTAN İŞGAL ETTİĞİ TOPRAKLARDAN ÇEKİLSİN"
Bir gazetecinin Ermenistan'ın Azeri topraklarının işgaliyle ilgili sorusu üzerine de Bakan Çavuşoğlu, şöyle dedi: "Azerbaycan'ın işgal edilmiş topraklarıyla ilgili tutumumuz belli. Ermenistan'la ilişkileri normalleştirmek için bunu şart koşuyoruz. Karabağ probleminde de her zaman Azerbaycan'ın yanındayız. Dolayısıyla Ermenistan uydurma iddialarla iftiralarla uğraşacağına önce işgal ettiği topraklardan çekilsin."

"GAZETECİLİK YAPTIKLARI İÇİN İŞTEN ATILIRLAR"
CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal da kürsüdeki konuşmasında, gazeteciliğin çileli bir meslek olduğunu söyledi. Görevini yapan gazetecilerin her an çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabileceğine vurgu yapan Deniz Baykal, "Gazeteciler hem ekonomik, hem siyasal nedenlerle, gazetecilik yaptıkları için işten atılır. Mesleğin kaçınılmaz bir parçasıdır" dedi. Son dönemde Türkiye'nin sosyal, hukuksal travmalar görüldüğünü anlatan Baykal, şöyle devam etti: "Ergenekon, Balyoz, paralellik olayları var. Bu olaylar sadece Türkiye'yi, hukuk sistemini, siyaseti değil medyayı da yakından ilgilendiriyor. Hızla doğrunun, yanlışın yer değiştiği, haklının, haksızın çok kısa süre içersinde tam tersine döndüğü ortamlarda gazetecilik yapmak hiç de kolay değil."

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.