Bugün hesaplara 3 bin TL yatırılıyor

banner18

Yüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Tek seferde 3.000 bin TL'lik ödeme yapılıyor. Bu ödeme karşılıksız olarak pandemiden etkilenen esnafa veriliyor.

banner94
Bugün hesaplara 3 bin TL yatırılıyor
10 Haziran 2021 Perşembe 15:38

Hesaplara 3 bin ve 5 bin lira yatırılıyor. Başvuruda bulunan ve gerekli koşulları taşıyanlara karşılıksız para desteği sağlanıyor. Bakan Muş karşılıksız para desteği ödemelerinin bugün yapılacağını duyurdu. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, hibe desteğine başvuran esnafa bugünden itibaren ödemelere başlayacaklarını ifade etti.

Muş, Twitter hesabından esnafa yönelik hibe desteğine ilişkin değerlendirmede bulundu. Hibe desteğine başvuran esnafa yarından itibaren ödemelere başlayacaklarını bildiren Muş, "3 bin lira ve 5 bin lira hibe desteği ödemesi,  başvuru sıralaması dikkate alınmak suretiyle 10 Haziran tarihinden itibaren esnafımızın bakanlığımıza bildirdiği banka hesaplarına yatırılmaya başlanacaktır. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

5 BİN TL DESTEK ALACAK İŞLETMELER

5 bin TL destekten faydalanacak esnaflar şu şekildedir: kahvehane, hamamlar, kantinler, kafe, kırtasiyeler, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, öğrenci yurtları, internet kafeler, lunaparklar, düğün salonları.

3 BİN TL DESTEK ALACAK İŞLETMELER

3 bin TL destekten faydalanacak esnaflar şu şekildedir: bakım, onarım, kaporta işleriyle uğraşanlar, zücaciyeciler, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, oto yıkamacıları, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, taksici, çilingirler, bakırcılar, müzisyenler, tamirat, kalaycılar, kuru temizlemeciler, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, kurs işletmecileri, terziler, berberler, minibüsçü, otobüsçüler ve pazarcılar.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.