Mahkemelik olan AVM inşaatı üyeleri mağdur etti

banner18

Gazipaşa'da geçen yıl Nisan ayında açılması planlanan AVM projesi müteahhit Mustafa Uysal ve Gazisan Şirketi Başkanı Efe arasında meydana gelen anlaşmazlıktan dolayısıyla mahkemelik oldu. AVM projesinin sonunun da kombi gibi olacağından çok tedirgin olan birçok üye, şimdi mahkemenin vereceği kararı bekliyor.

banner94
Mahkemelik olan AVM inşaatı üyeleri mağdur etti
14 Temmuz 2021 Çarşamba 15:36

HABER – Hasan KAYA

Gazipaşa'da geçen Yıl Nisan ayında açılması planlanan AVM projesi müteahhit Mustafa Uysal ve Gazisan Şirketi Başkanı Efe'nin mahkemelik olması nedeniyle bir türlü açılamazken bu konuda en büyük mağduriyeti AVM üyesi olan Sanayi esnafları yaşadı.

Gazipaşa'da AVM müteahhidi Mustafa Uysal ile 184 üyeli GAZİSAN şirketi yaklaşık 1 buçuk yıl önce mahkemelik oldu. 2017 yılında inşaatına başlanan GAZİPARK alışveriş merkezi, şirketin binaya onay vermemesinden dolayı bir türlü açılamadı. Bu konuda görüştüğümüz bazı üyeler Gazisan Şirketi Başkanı Hüseyin Efe’nin AVM istediğini fakat müteahhit Mustafa Uysal'ın AVM projesine ucuz diye iş merkezi olarak ruhsat almak istediği, bu nedenle mahkemelik olduğunu ifade ettiler. Tedirgin olan üyeler, “Mahkeme nedeniyle geçen yıl Nisan ayında açılması planlanan AVM binası halen açılamadı ve 184 üye 1 buçuk yıl mağdur edildi. İnşallah AVM projesinin sonu da kombi binaları gibi olmaz” dediler. Mağdur esnaflar şimdi merakla mahkemenin AVM projesi için vereceği önemli kararın sonucunu bekliyor.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.