Gazipaşalı öğretmen ilçenin gururu olmayı sürdürüyor

banner18

Daha önce de yurtiçi ve yurtdışı birçok karma sergi, etkinlik ve uluslararası platformlarda yer alan Muzkent Ortaokulu öğretmenlerinden resim sanatçısı Firdevs Dinç, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

banner94
Gazipaşalı öğretmen ilçenin gururu olmayı sürdürüyor
28 Mayıs 2021 Cuma 10:23

HABER – Hasan KAYA

Yaptığı eserlerinde güçlü renk ve yoğun anlatımı kullanarak bir çok camiada ilgi gören, hayatı ve doğayı derinlemesine sentezleyerek soyut eserlerine işleyen Muzkent Ortaokulu öğretmenlerinden resim sanatçısı Firdevs Dinç, daha önce Gazipaşa ve Alanya’mızın tarihi ve doğal güzelliklerini yaptığı tabloları ile bütünleştirirken şimdide Manavgat’a giderek yaptığı tablosunu Manavgat Şelalesi ile anlamlandırdı. Dinç, “Şelaleler güçlü aktıkları yerlerde derin çukurlar oluştururlar. Bu çukurlar fazla derinleşirse şelalenin doğal ve ihtişamlı güzelliği yok oluyor. Bende yaptığım eserlerim ile insanların içinde bulunan çukurlara sanatın iyileştirici gücü ile küçük bir dokunuş yapmak istedim” dedi.

“İÇİMDE BÜYÜK BİR COŞKU VARDI”

Bu mutluluğunu sosyal medyadan paylaşan Dinç, şu ifadelere yer verdi:

“Mayıs ayını geride bırakmak üzereyken renkli durağıma koleksiyonumun yeni parçası olan “Çıkış” adını verdiğim eserimi en güzel duygularımla hikayesi ile beraber tarihe not olarak tüm güzel duygularımla bırakıyorum.

Bu çalışmamın kompozisyonunu hazırlarken içimde büyük bir coşku vardı. Başlangıçtan son anına kadar beni bana tam manası ile kavuşturan bir çalışma oldu. Eserlerimi ortaya koyarken ana temam “Kendim” ve “Doğa” çünkü benim sanat anlayışımda olsun, yaşamımda olsun felsefem “Hayatta ömrüm elverdiği sürece doğa içerisinde insan gibi yaşamak. Ama insan gibi” Önce kendini sevecek insan. Ve daha da önemlisi “Görecek” içimdeki tüm sevgi pınarlarını israf etmeden sonuna kadar açıyorum… Bunu yaparken de doğada ve yaşamda olan çirkinliklere Bakıp… Tüm güzellikleri de Görüyorum... İşte bu noktada kendiliğinden çıkıveriyor beyin imgelemimde ve ruhumda birikenler... Son olarak kalbimle de mühürlüyorum tüm bu güzellikleri... Sanat: Etrafta olup bitenlere bakıp, tüm güzellikleri görerek ortaya çıkan esere kalbinin mührünü basmaktır. Renkli yolumda beni yalnız bırakmayan renkli dostlarım hepinize sağlıklı, mutlu, rengarenk günler diliyorum”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.