Gazipaşa’da zeytinyağı fırsatçılığına tepki

banner18

Gazipaşa'da zeytinyağı fabrikalarında geçtiğimiz yıl 18-20 TL arasında satışa sunulan zeytinyağının kilosu bu yıl koronaya rağmen 25 TL’den satışa çıktı. Vatandaşlar zeytinyağı fabrikalarının yağı daha uygun vermesi gerekirken bu yıl fırsatçılık yaptığını söyledi.

banner94
Gazipaşa’da zeytinyağı fırsatçılığına tepki
16 Kasım 2020 Pazartesi 10:45

HABER – Hasan KAYA

Gazipaşa'da bu yılda zeytin sezonunun başlaması ile birlikte vatandaşlarda bahçesinden topladığı zeytinleri ilçedeki zeytinyağı fabrikalarına götürerek yağ sıktırmaya başladı. Fakat bazı zeytinyağı fabrikaları koronaya rağmen fırsatçılık yaparak geçen yıl 18-20 TL arasından satışını yaptıkları zeytinyağını bu yıl 25 TL’den satışa sundu. Zeytinyağının kilosunun 22 TL’den fazla olmaması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Zaten fabrika sahipleri vatandaştan yağı alıp 25 TL’den satıyor. Yine boş bidon satıyor ondanda para alıyor. Vatandaşın sıktırdığı zeytin atıkları da fabrikada kalıyor. Fabrika sahipleri bu zeytin atıklarını presleyip onları da odun olarak satışa çıkarıyor” dediler.

Vatandaşlar ilçedeki zeytinyağı fabrikalarının koronaya rağmen fırsatçılık yaptığını ve zeytinyağı fiyatının pahalı olduğunu söylediler.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.