Gazipaşa’da o mahalle 26 Kasım’a kadar karantinada

banner18

Gazipaşa'da 9 vatandaşın test sunucunun pozitif çıkması sonucu 13 Kasım’da karantinaya alınan ve Jandarma tarafından giriş ve çıkışların yasaklandığı İnal mahallesinde karantina süresi 26 Kasım’da sona erecek.

banner94
Gazipaşa’da o mahalle 26 Kasım’a kadar karantinada
20 Kasım 2020 Cuma 10:32

HABER – Hasan KAYA

Gazipaşa'nın İnal Mahallesi’nde ikamet eden 97 yaşındaki Dursun Ç. isimli yaşlı kadın 13 Kasım günü rahatsızlanarak Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Devlet hastanesinde yaşlı kadının test sonucu pozitif çıkınca diğer temaslılara da test yapıldı. Toplamda 9 vatandaşta korona olduğu tespit edilmesi üzerine mahalle 13 Kasım’da karantinaya alındı.

MUHTAR ÇETİN: “HASTALARIN SAĞLIK DURUMU İYİ”

Bu konuda görüştüğümüz İnal mahalle muhtarı Muzaffer Çetiner, mahalledeki karantina altına alınan vatandaşların sağlık durumunun iyiye gittiğini belirtti. Karantinadaki vatandaşları her gün telefonla arayıp sağlık durumları ile ilgili bilgi aldığını ifade eden İnal mahalle muhtarı Çetiner, 13 Kasım’da başlayan karantina süresinin 26 Kasım’da sona ereceğini ifade ederek vatandaşların sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi.

Gazipaşa'da bazı vatandaşların hala ne maske taktığını nede sosyal mesafe kuralına uyduğunu dile getiren Muhtar Çetiner, bu konuda tüm vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğini söyledi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.