Gazipaşa Karalar’da orman katliamı

banner18

Gazipaşa'nın Karalar Mahallesi Ortaköy mevkiinin yukarısında bir vatandaşın arazisinin kenarında bulunan ve orman olduğu iddia edilen bölgeye ekin ekildi. Ardından arazi içerisinde çam ağaçlarının kesildiği belirtildi.

banner94
14 Ocak 2021 Perşembe 10:57

HABER – Hasan KAYA

Bu konuda Gazete Alanya'ya konuşan Mustafa Yüksel, “Benim bu bölgede yaklaşık 10 dönüme yakın tapulu arazim var ama arazimi ekin ektikten sonra arazime hiç gitmemiştim. Geçtiğimiz günlerde arazime ekinlere bakmaya gittiğimde arazimin kenarında bulunan yaklaşık 2 dönüm orman arazisinin bir kısmına ekin edildiğini ve kalan yerlerdeki bazı çam ağaçlarında kesilerek odun edildiğini gördüm. Burası orman arazisidir. Burayı kimin işgal etiğini bilmiyorum ama ben daha önce mahalle muhtarı Latif Oktay'ın buralara çıktığını ve konudan haberdar olduğunu öğrendim” dedi.

Yüksel, Orman işletme müdürlüğünün ormanları yeterince kontrol altına alamaması nedeniyle orman işgallerinin arttığını ifade ederek, “Bu olaylardan Karalar muhtarının bilgisi olduğu yolunda duyumlar aldım. Bir an önce bölgede gerekli incelemeyi yapıp ve bu olayın faillerinin bulunması için yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.