Gazipaşa'da kaldırım haberimiz ses getirdi

banner18

Gazipaşa'da merkeze 200 metre mesafede yeni yapılan bir inşaat firmasının aylardır kaldırım işgali yaptığını belirten vatandaşlar, “Böyle bina mı yapılır” diyerek bina sahibine tepki göstermişlerdi. Vatandaşın tepkisini ise Gazete Alanya'nın gündeme getirmesinin ardından inşaat yetkilileri kaldırımı temizleyip seramik döşedi.

banner94
Gazipaşa'da kaldırım haberimiz ses getirdi
16 Eylül 2020 Çarşamba 12:07

HABER - Hasan KAYA

Gazipaşa’nın Atatürk caddesinde yaklaşık 1 yıl önce yapımına başlanan binanın sürekli kaldırım işgali yaptığını belirten bazı vatandaşlar, “Biz kesinlikle bina yapılmasına karşı değiliz. Tabiki bu şekilde yeni binaların yapılmasını bizde isteriz ama bina yaparken insanlar çevrede güvenlik önlemi almıyor. Bu bina aylardır içerde dükkanlar boş olmasına rağmen bu şekilde kaldırım işgali yapıyor. Bu malzemeler boş dükkanlara değilde kaldırıma konuyor” diyerek bina sahibine tepki göstermişti.

Haberin Gazete Alanya'da yayınlanmasının ardından hemen harekete geçen Gazipaşa Belediyesi zabıta ekipleri, inşaat  sahibini uyardı. Daha sonrasında kaldırımı temizleyen inşaat sahipleri kaldırıma seramik döşedi. “Haber yayınlanmasa burası aylarca temizlenmezdi” diyen esnaflar haberi gündeme getiren Gazete Alanya'ya teşekkür etti.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.