Gazipaşa'da “kaçak eve neden işlem yapılmıyor” haberine açıklama

banner18

Dün Gazete Alanya’da yayınlanan “Gazipaşa'da kaçak eve neden işlem yapılmıyor” başlıklı haber üzerine açıklama yapan ev sahibi, evinin tapulu arazisinde olduğunu ve 2017 yılından önce yapılıp yapı kayıt belgesini de aldığını söyledi.

banner94
Gazipaşa'da “kaçak eve neden işlem yapılmıyor” haberine açıklama
07 Ocak 2021 Perşembe 14:30

HABER – Hasan KAYA

Yapılan haber sonrası sitemize açıklama yapan ev sahibi Özlem Küçükşahin, “Bana bu arazi annemden kaldı ve tapuludur. Ben evi 2017 yılından önce yaptırdım fakat evimin eksiklikleri tamamlayamadığım için savasına yeni başlattım. 10.30.2018 tarihinde ise imar yapı belgesine başvurdum ve evimin yapı kayıt belgesini de aldım.” dedi.

Bunların haricinde ayrıca elektrik abone, su abonesi kapı numarası ve DASK deprem sigortası dahi yaptırdığını belirten Küçükşahin, “Bizim her şeyimiz yasaldır. Size bu şikayeti yapan şahıs veya şahıslar bizim evle sınır olan 300 metrekarelik maliye arazisini sahiplenmek için böyle bir şikayete baş vurduğunu düşünüyoruz. Bu şahıs veya şahısların buradaki tek amacı resmi kurumları meşgul etmek ve şahsımı mağdur etmektir” diyerek bu konudaki mağduriyetini dile getirdi.

Gazipaşa Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden bir belge.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.