Gazipaşa'da kaçak eve neden işlem yapılmıyor?

banner18

Gazipaşa’da imar affını fırsat bilen bazı vatandaşlar 2017 yılından sonra e-devlet üzerinden başvuru ile usulsüz imar yapı kayıt belgesi alıp kaçak inşaat yaptığı iddia edildi.

banner94
Gazipaşa'da kaçak eve neden işlem yapılmıyor?
06 Ocak 2021 Çarşamba 12:00

HABERGazete ALANYA

31/12/2017 tarihinden önce yapılmış yapıları kapsayan fakat Gazipaşa'nın bazı mahallelerinde olduğu gibi Sarığaç Mahallesi Bakırcıoğlu Sokak’ta Özlem ve Ümit K.Ş'in hisseli oldukları hazineye ait araziye diğer hissedarların inşası olmadan işgal ederek 2019 yılında bu araziye inşaat yaptıkları ve e-devlet üzerinden usulsüz olarak yapı kayıt belgesi aldıkları öğrenildi.

Bu inşaatı defalarca Gazipaşa Belediyesi’ne şikayet ettiğini ve buna rağmen belediyenin inşaat ile ilgili hiçbir inceleme ve araştırma yapmadığı belirtildi. İnşaat sahibinin e-devlet üzerinden usulsüz olarak almış olduğu yapı izninden dolayı kaçak yapının devamına göz yumulduğunu belirten vatandaşlar, Gazipaşa Belediyesi imar müdürlüğünün bir an önce bölgedeki usulsüz yapı kayıt belgesi alan ve buna rağmen hala çalışma yapılan inşaatı durdurması için göreve davet ettiler.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.