Gazipaşa'da hatıra ormanına kimse sahip çıkmadı

banner18

Gazipaşa'nın Kahyalar Mahallesi’nde D-400 karayolunun yakınında, dönemin eski Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin'in girişimleri ile Jandarma ve Polis teşkilatı adına kurulan Mehmetçik ormanına kimse sahip çıkmadı. Sahipsiz kalan Mehmetçik ormanında daha önce yangın çıkmış ve ağaçlar zarar görmüştü.

banner94
Gazipaşa'da hatıra ormanına kimse sahip çıkmadı
02 Nisan 2021 Cuma 12:50

HABER – Hasan KAYA

Gazipaşa'nın Kahyalar Mahallesi’nde bulunan ve yıllardır kimsenin sahip çıkmadığı, polis ve Jandarma Teşkilatı adına kurulan Mehmet Hatıra Ormanı’nın bakımsız ve kaderine terk edildiği yaklaşık 6 ay önce Gazete Alanya olarak gündeme getirilmişti.

Aylar önce birden yangın çıkan hatıra ormanına şu ana kadar hiç bir yetkili birimin sahip çıkmadığı görüldü. O kadar masraf edilmesine rağmen Mehmetçik ormanında direkte Türk bayrağı yıllardır dalgalanmıyor.

Bayrak direğinin dibindeki yazıların silindiğini, Ormanın çevresindeki ağaçların çürüyüp kırılsa da hiç bir yetkili birimin bakmadığı, kaderine terk edilen Mehmetçik Ormanı’na sahip çıkılmıyor. Mehmetçik Ormanı’nın sahipsizliğinden yakınan vatandaşlar, ilgili ve yetkili birimlerin bir an önce Mehmetçik Ormanı’nda çalışma başlatıp direkte ise dev Türk bayrağının bakıma alınması için göreve davet ettiler.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.