Gazipaşa'da aldığı para ödülünü Mehmetçik Vakfı'na bağışladı

banner18

İstiklal Marşı’nın 100. Yılında Gazipaşa'da Fen Lisesi’nde yapılan 100 yılda 100 etkinlik faaliyetleri kapsamında İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasında 1.olan Mevlüt Sönmez, para ödülünü Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

banner94
Gazipaşa'da aldığı para ödülünü Mehmetçik Vakfı'na bağışladı
18 Mart 2021 Perşembe 12:11

HABER – Gazete ALANYA

İlçe Milli Eğitim müdürü Ahmet Kocagöz'ünde katıldığı programda İstiklal marşı okuma yarışmasında 1. olan Mevlüt Sönmez, herkese örnek olacak bir davranış sergiledi verilen para ödülünü kabul etmeyip aldığı para ödülünü Mehmetçik Vakfına bağışladı. Programa katılan herkes, öğrencinin bu örnek davranışını ayakta alkışladı.

MÜDÜR KOCAGÖZ DUYARLI ÖĞRENCİYE VE AİLESİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Gazipaşa İlçe Milli eğitim müdürü Ahmet Kocagöz şunları söyledi:

“Türk kurtuluş savaşının başlarında İstiklal harbinin milli bir ruh içerisinde kazanılması amacıyla istiklal marşı yazılması için bir yarışma düzenlenmiştir. Yarışmaya 724 şiir katılmış fakat Mehmet Akif Ersoy şiir olduğu için bu yarışmaya katılmamış. Daha sonra kendisine gelen yoğun ısrarlar üzerine yarışmaya katılmayı kabul etmiş ancak kazandığı taktirde verilecek miktarı bağışlamak koşuluyla kabul eden Ersoy'un yazdığı İstiklal marşı 12 Mart 1921 kabul edilmiştir. Mehmet Akif Ersoy gibi Fen Lisesinde 1. olan Mevlüt Sönmez adlı öğrencimizde Mehmet Akif Ersoy gibi aldığı para ödülünü Mehmetçik Vakfına bağışlamıştır”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.