ALANYA'YA HAYIRLI OLSUN

banner18

banner94
ALANYA'YA HAYIRLI OLSUN
26 Mayıs 2015 Salı 17:35

p>ALTSO Başkanı Mehmet Şahin daha sonra aylık faaliyetler konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. Oda olarak Kasım 2014 de Ankara’da Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne yaptıkları ziyaretin ardından talep ettikleri Göç İdaresi Müdürlüğü’nün yakında Alanya’da açılacağını belirten ALTSO Başkanı, “Böylece hem inşaat, hem de turizmde yaşanan büyük bir sorun ortadan kalkacak. Alanya’ya hayırlı olsun. Bundan sonra bu ofisin kurulması aşamasında da üzerimize düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.
ALTSO TURİZM MESLEK YÜKSEKOKULU
ALTSO tarafından yapılacak olan ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu konusunda da bugün önemli bir gelişme yaşandığına işaret eden Şahin, “Geçtiğimiz ay oda meclisinden oybirliği ile geçen ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nun bugün gerçekleşen üniversite senatosunda onaylandı” müjdesini verdi. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin ilk senato toplantısında alınan ilk kararın da bu olduğunu belirten Şahin, 2 Bin öğrenci kapasiteli bu okulun 2016 Eğitim Yılına yetiştirileceğini söyledi.
ÇAVUŞOĞLUNA ÜYELER ADINA TEŞEKKÜR
Gerçekleşen bu çalışmalar nedeniyle Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na üyeler adına teşekkür ettiğini belirten Şahin, Alanya Toptancı Hali konusunda son aşamaya geldiklerini söyledi. Bu projeyi oda olarak yürüttüklerini ve sektör temsilcilerinin onayını aldıklarını belirten Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti. Şahin konuşmasının son bölümünü eğitim çalışmalarına ayırdı. Bugüne kadar 10 binin üzerinde sertifika programı gerçekleştirdiklerini belirten Şahin, hedeflerinin bu sayıyı 50 bine çıkarmak olduğunu dile getirdi.

 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.