Ekonomi HABERLERİ
Türk lirası hızla değer kaybediyor
08 Ekim 2021, 11:32 0
Türk lirası hızla değer kaybediyor
Dolar tüm zamanların rekorunu kırdı. Güne hafif hareketli bir seyirde başlayan dolar saat 11:00'de tüm zamanların rekorunu kırarak 8.97'yi gördü.
Yarın pompada yine zam var
07 Ekim 2021, 17:47 0
Yarın pompada yine zam var
Yarından itibaren geçerli olmak üzere motorine 23 kuruş zam geldi.
1 buçuk milyon KOBİ’ye dijital dönüşüm daveti
06 Ekim 2021, 15:30 0
1 buçuk milyon KOBİ’ye dijital dönüşüm daveti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, TOBB ve Visa işbirliğiyle Akıllı KOBİ Platformu’nun hizmete açıldığını bildirdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, işinde dijital dönüşümü gerçekleştirmek isteyen KOBİ’ler için hayata geçirilen Akıllı KOBİ platformunun hizmete girdiğini belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, “KOBİ’ler A’dan Z’ye dijitalleşme konusundaki tüm ihtiyacını Akıllı KOBİ platformunda karşılamış olacak” dedi.
Eylül ayı enflasyon verileri değerlendirildi
04 Ekim 2021, 15:31 0
Eylül ayı enflasyon verileri değerlendirildi
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Başkanı Davut Çetin, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Eylül ayı enflasyon verilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yüksek enflasyonun gelir dağılımını bozucu, ekonomide belirsizlik ve verimsizlik oluşturan etkisine vurgu yapan Başkan Çetin, gelinen durumun daha etkili para ve maliye politikalarının gerekliliğini ortaya koyduğunu söyledi. Başkan Çetin, artan kiralar hakkında ise “Son aylarda kamuoyunda çok tartışılan kira artışları henüz enflasyona yansımamıştır. TUİK enflasyon sepetinde yıllık kira artışı yüzde 12’dir” dedi.
CHP'li vekil açıkladı! Elektriğe yüzde 15 zam
30 Eylül 2021, 17:45 0
CHP'li vekil açıkladı! Elektriğe yüzde 15 zam
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, yarından geçerli olmak üzere elektrik fiyatlarına yüzde 15 zam geldiğini söyledi.
Pompaya yansıyacak! LPG’ye inanılmaz zam
30 Eylül 2021, 16:14 0
Pompaya yansıyacak! LPG’ye inanılmaz zam
LPG'ye yarın geceden itibaren geçerli olacak şekilde 71 kuruş zam kararı alındı. Yapılacak bu zamla birlikte İstanbul, İzmir ve Ankara'da LPG'nin litresi 6 liraya dayanacak.
ATSO Başkanı Çetin: “2022 sezonu çok daha iyi olacak”
29 Eylül 2021, 13:51 0
ATSO Başkanı Çetin: “2022 sezonu çok daha iyi olacak”
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Süleyman Özer’in başkanlığında, meclis üyelerinin elektronik ortamda katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleşti. ATSO Başkanı Davut Çetin, Oda faaliyetleri, ekonomi ve gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. ATSO Başkanı Davut Çetin, “Turizmde yüzde 200 artışa rağmen Antalya 2019’un yarısında, dolayısıyla sıkıntı devam ediyor. Maalesef bizim gündemimiz ekonomi, ama ülkenin gündemi siyaset. İster Covid olsun, ister sektörel sorun olsun, ateş düştüğü yeri yakıyor. Bu kışı atlatırsak gelecek yıl daha iyi olacak, Avrupa’da birçok ülke kendi içindeki yasakları kaldırdı. Aşı oranı yükselen ülkeler rahatlıyor, dolayısıyla 2022 sezonu çok daha iyi olacaktır” dedi.
Sosyal medya ayakta! Elektrik zammı beklenirken...
28 Eylül 2021, 16:34 0
Sosyal medya ayakta! Elektrik zammı beklenirken...
Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla motorinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 51 kuruş zam beklentisi olduğunu duyurdu.
Müfettişler 5 zincir market için yola çıktı
25 Eylül 2021, 12:29 0
Müfettişler 5 zincir market için yola çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fahiş fiyat iddiaları hakkında yaptığı açıklamada "Beş tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar alt üst oluyor" ifadelerini kullanmasının ardından Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Bakan Muş'un talimatıyla 5 zincir marketteki ürünlerde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi.
Nefes alamıyoruz! Yine zam geliyor
24 Eylül 2021, 13:13 0
Nefes alamıyoruz! Yine zam geliyor
İngiliz haber ajansı Reuters, Türkiye'de Ekim ayında elektrik ve doğalgaza yüzde 15'e varan zam geleceğini duyurdu. Reuters'a açıklama yapan kaynaklar sektörden gelen zam talebinin düzenleyici kuruluşlara iletildiğini söyledi.