Alanya’da bir ilk! Sınav için yollara düşmeye son

banner18

Atatürk Üniversitesi (ATA) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınavları Alanya’da ilk kez Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde (ALKÜ) yapıldı.

banner94
Alanya’da bir ilk! Sınav için yollara düşmeye son
25 Mart 2019 Pazartesi 18:01

Tarihinde ilk kez Alanya’da da yapılan ATA AÖF sınavları, başarılı bir şekilde tamamlandı. İlk sınavlar 23-24 Mart 2019 tarihlerinde (ara sınav) ALKÜ Kestel Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. İlk sınav olmasına rağmen çevre ilçelerden ve Alanya’dan çok sayıda öğrenci sınavlara katılım gösterdi. Sayının ise ileri tarihlerde daha da artacağı öngörülüyor. ATA AÖF sınav merkezinin Alanya’ya açılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler, “Bu sınavlara girebilmek için Antalya’ya gidiyorduk. Sınavların artık Alanya’da yapılıyor olması bizler büyük kolaylık sağladı. Verilen hizmetten dolayı yetkililere teşekkür ederiz” dediler.

SINAVLAR NE ZAMAN?

ATA AÖF Yarıyıl Sonu Sınavları (FİNAL) 11-12 Mayıs 2019 tarihinde, ATA AÖF Bütünleme Sınavı 15-16 Haziran 2019 tarihinde, ATA AÖF Mezuniyet Üç Ders Sınavı 27 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak. Sınavlar, bundan sonraki süreçte devamlı olarak ALKÜ bünyesinde gerçekleştirilecek.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.