Başkan Böcek için kritik saatlere girildi

banner18

17 Ağustos’ta korona virüs testi pozitif çıkan ve tedavi altına alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in durumu kötüleşti. Uyutulan başkan Böcek için kritik 24 saatin aşılması bekleniyor.

banner94
Başkan Böcek için kritik saatlere girildi
09 Eylül 2020 Çarşamba 16:03

Yoğun bakım ünitesinde tedavisine 17 Ağustos tarihinden beri devam edilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek için kritik bir 24 saate girildi. Dün akşam durumu kötüleşen ve akciğerinde öksürükten kaynaklı yırtılma olduğu tespit edilen Başkan Böcek uyutuldu. Solunum cihazına bağlanan Böcek'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu ve kritik 24 saatin aşılmasının beklendiği kaydedildi. Özel hastanedeki doktorlara, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nden gelen uzman ekipler de destek veriyor.

Dün hastane adına açıklama yapan Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Opr. Dr. Özgün Güngör, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili dün öğle saatlerinde yaptığı açıklamada, "Covid sürecinde akciğer dokusunda oluşan tahribat nedeniyle yoğun bakım koşullarında, takip ve tedavileri devam etmektedir" demişti.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.