Antalya’da garson tacizi: 15 yaşındaki Rus kızı…

banner18

Ailesi ile birlikte Antalya’ya tatil için gelen 15 yaşındaki Alena Smetanina, iddiaya göre kaldığı 5 yıldızlı otelin bir çalışanı tarafından kendi odasında cinsel istismara uğradı.

banner94
Antalya’da garson tacizi: 15 yaşındaki Rus kızı…
14 Eylül 2020 Pazartesi 12:33

Hürriyet'ten Salim Uzun'un haberine göre; ailesi ile birlikte tatil için Antalya’ya gelen 15 yaşındaki Alena Smetanina, kaldığı 5 yıldızlı otelde garson olarak çalışan D. tarafından kendi odasında cinsel istismara uğradı.

"MARKAMIZ ZARAR GÖRÜR"

Anne Iuliia Skvortsova’ya, resepsiyon yetkilisine giderek polis veya jandarma ekibinin otele çağırılmasını talep etti. Ancak iddiaya göre otel yetkilileri, “Markamız zarar görür” gerekçesiyle ısrarla olayın üzerini örtmeye çalıştı. Anne ve kızı kendi imkânlarıyla jandarma ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek otel yetkilileri ve garson hakkında suç duyurusunda bulundu.

"TÜRK OTELCİLİĞİNİN YÜKSEK STANDARTLARINI HİÇE SAYAN BU TÜR DAVRANIŞLARIN KABUL EDİLEMEZ"

Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğundan konsolos Ivan Stepanov, hem Kültür ve Turizm Bakanlığı’na hem de Akdeniz Turistik Otelciler Birliği’ne yazdığı dilekçede, “İğrenç olayı saklamak isteyen otel yöneticilerinin misafirperverlik ilkeleri ile hiç bağdaşmayan, Türk otelciliğinin yüksek standartlarını hiçe sayan bu tür davranışların kabul edilemez olduğunu bildirir, gereğinin yapılmasını talep ederiz” dedi.

SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan şüpheli D., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

"4 YILDIR BİZİMLE ÇALIŞIYOR"

Hürriyet’e açıklama yapan otelin genel müdürü Fatma Doğan, şöyle konuştu: “Olay 01.00 sularında bana ulaştı. Personelim, ‘Erkek garsonumuz bir kıza tacizde bulunmuş. Jandarmaya şikâyet etmek istiyorlar’ dedi. Ben de ‘Jandarma anında olaya gelir ama kadın, şikâyet etmek istiyorum, derse kolluk kuvvetleri gelmez. Kadına anlatın kolluk kuvvetlerine gitsin’ dedim. Suçlanan garson 4 yıldır bizimle çalışıyor. Rus kızımızı bir başka tatilci ile öpüşürken görmüş. Gece müdürümüz de kızı öpüşürken görmüş. Kız da odasının önünden geçen garsonumuzu durdurup ‘Anneme sakın söyleme’ demiş. İddia da bu diyalog sonrası ortaya çıktı.”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.