Antalya’da 100 çocuğa 100 akülü sandalye

banner18

Antalya’daki Spina Bifida hastası çocuklar akülü sandalyelerine kavuştular.

banner94
Antalya’da 100 çocuğa 100 akülü sandalye
05 Nisan 2021 Pazartesi 12:43

Rotary 2430. Bölge tarafından düzenlenen, “1 Çocuk, 1 Hayat” projesi adı altında, Antalya’da bulunan, 18 Spina Bifida (Ayrık Omurga) hastası çocuğa akülü sandalyeleri Dönem guvernörü Serhan Antalyalı tarafından teslim edildi.

1 Şubat tarihinde, Rotary 2430. Bölge, “1 Çocuk, 1 Hayat” ve “Spina Bifida” komiteleri tarafından ortak olarak düzenlenerek başlatılan bu yardım kampanyasında, Runatolia 2021 maratonunda koşan hem fiziki hem sanal 136 koşucumuzun topladıkları bağışlarla, 100 adet akülü sandalye almayı başardılar. Pandemi nedeniyle sanal koşularımızın çoğunlukta olduğu bu anlamlı projede, 13 farklı ilimizden, 48 farklı Rotary Kulübü, 2100 farklı bağışçıdan topladıkları bağışlarla birliktelik yaparak, ülkemizde az duyulan Spina Bifida hastalığı konusunda farkındalık yapmak amacıyla Türkiye’deki çeşitli illerdeki 100 adet Spina Bifida hastası çocuğa ulaştılar ve hayatlarına dokundular.

Antalya, Alanya, Kaleiçi, Aspendos, Perge, Falez, Lara ve Manavgat Rotary kulüpleri olmak üzere 8 kulübün desteği ile yapılan bu güzel çalışma ile topluma örnek bir farkındalık oluşturdular. Antalya’da yaşayan 18 çocuğumuz, Rotary 2430. Bölgenin düzenlediği Açıkhava teslim töreninde, hem akülü sandalyelerine kavuştular hem de onlarla beraber olan palyaçolarla eğlendiler. Anlamlı ve mutlu zamanların geçtiği bu birliktelikte, “1 Çocuk, 1 Hayat” komite başkanı, Serdar İLKMEN, “Rotary olarak, senelerdir çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatlarına dokunduğumuz için çok mutluyum” derken, “Spina Bifida” komitesi başkanı, Ankara Gazi Ünv. den Prof. Dr. Nesrin ÇOBANOĞLU, “Bizler bu senede, Spina Bifida’lı çocuklarımızın yaşamlarında küçük bir fark yaratmak ümidiyle yola çıktık”  dedi. Bu anlamlı projenin önderliğini yapan ve yaratıcısı,  Rotary 2430. Bölge dönem guvernörü Dr. Serhan ANTALYALI ise duygularını şöyle özetledi. “Spina Bifidalı çocuklarımızın akülü sandalyelerini teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız artık daha konforlu, daha özgür, daha mutlu olacaklar.”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.