Uçarak mı geçeceğiz! Alanya’da kaldırımlar park yeri oldu

banner18

Alanya’nın birçok noktasında sürücüler park yasağını delerek hem kaldırımlara bazen de engelli yollarına araçlarını park etmeyi sürdürüyor.

banner94
Uçarak mı geçeceğiz! Alanya’da kaldırımlar park yeri oldu
03 Eylül 2019 Salı 13:30

HABER – Yüksel SOYLU

Yıllar içerisinde Alanya’nın en büyük sorunlarından biri haline gelen park problemi çoğalmaya devam ediyor. 1 Aralık 2018 tarihi itibariyle geçerli olan ve tek teker bile kaldırımda olsa 350 lira ceza yazılacak kanun bile duyarsız sürücüleri engellemeye yetmiyor.

CEZASI VAR AMA KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL

Alanya’nın Kızlar Pınarı Mahallesi Uğurlu Sokak’ta kaydedilen son görüntüler ise yayalara olan saygısızlığı bir kez daha gözler önüne serdi. Bilinçli yada bilinçsiz şekilde kurallara uymayan, ceza almaktan çekinmeyen ve araçlarını arka arkaya kaldırıma park edip yürünecek yer bırakmayan sürücülere ateş püsküren vatandaşlar, “Kaldırımlara park edilen araçlar, yayaların yolunu ihlal etmekle birlikte kazalara da sebebiyet veriyor. Kaldırımdan yürümek yerine yola çıkıyoruz. Bizi fark etmeyen bir araç altında kalıp ölsek kim hesap verecek ? Uçarak mı geçeceğiz araçların üstünden ne yapalım bilemiyoruz.” diyerek durumdan oldukça rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Alanya Belediyesi’ne yapılan şikayetler sonrasında ise bahsi geçen kaldırımdaki araçların kaldırıldığı öğrenildi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.