Tehlike büyüyor! Alanya’da motosikletleri biçti geçti

banner18

Alanya Atatürk Caddesi üzerinde hızını alamayan bir motosiklet sürücüsü yol üzerinde Dominos Pizza’nın park halindeki motosikletlerine çarparak durabildi. Vatandaşlar ise sürücülerin ölümüne bile sebep olabilecek servis araçlarını yol üzerine park eden firmalara yüklendiler.

banner94
Tehlike büyüyor! Alanya’da motosikletleri biçti geçti
23 Ekim 2020 Cuma 18:48

HABER - Gazete ALANYA

Alanya’da işletmelerin yol üzerine koyup park ettikleri servis motosikletleri vatandaşları canını adeta hiçe sayıyor. Son dönemde İlçede artış gösteren motosiklet kazalarına karşı önlem almayan firmalara isyan eden çevre sakinleri duruma tepki gösterdi.

ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Alanya’nın en işlek caddelerinden biri olan Atatürk Caddesi’nde bir motosiklet sürücüDominos Pizza işletmesine ait ve yol üzerinde bekleyen motosikletlerini biçerek ölümden döndü. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri çağırılırken kazayı hafif sıyrıklarla atlatan sürücü işlek yol üzerinde park halinde bekletilen motosikletlere isyan etti.

“MC DONALDS, DOMİNOS... HEPSİ SUÇLU”

Durumdan oldukça şikayetçi olan bir çok sürücü yaya ve taşıt trafiğinin bu denli yoğun olduğu bir caddede firmaların yol üzerine araç park etmelerinin doğru olmadığını dile getirdi. Daha öncede bu nedenden dolayı kazaların yaşandığına dikkat çeken çevre sakinleri, “Binlerce araç geçiyor bu caddeden gün içinde. Mc Donalds, Dominos hepsini Allah bildiği gibi yapsın. Bu kazalardan sürücüler kadar onlarda sorumlu ve suçlu. Sen gelip merkezi bir yerde kullandığın motosikletleri nasıl yol üzerine koyar ve park edersin? Böyle gelip çarparlar işte.” diyerek yetkililere seslendiler.

“YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ”

Alanya Atatürk Caddesi üzerinde bulunan kurumsal firmaların paket servis için kullandıkları motosikletlerin şehirdeki yoğun trafik akışını engellediği gerekçesiyle vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine gazetealanya.com olarak Alanya’ya geldiği ilk günden beri aktif çalışmalarıyla göz dolduran başarılı ve çalışkan Kaymakamımız Sayın Fatih Ürkmezer’e sesleniyor ve konuya hassasiyetle yaklaşacağını umuyoruz. Öte yandan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkililerinin söz konusu park problemi hakkında çözüm için harekete geçip geçmeyecekleri vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.