“Semt pazarlarının açılmasını istiyoruz”

banner18

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’daki hal esnaflarına ziyaret gerçekleştirerek görüş alışverişinde bulundu.

banner94
“Semt pazarlarının açılmasını istiyoruz”
04 Mayıs 2021 Salı 14:13

Yeni bir düzenlemenin artık şart olduğunu dile getiren Başkan Şahin’in açıklaması şu şekilde:

“Tam Kapanma döneminde mağdur olan Alanya, Konaklı ve Payallar hallerindeki hal esnafımızı ziyaret edip, bu sıkıntılı günlerde neler yapabileceğimiz konusunda görüş alışverişinde bulunduk. 17 günlük Tam Kapanma döneminin uzun bir süre olması ve bu süreçte semt pazarlarının da açılmasına izin verilmemesinden dolayı üreticilerimiz ve hal esnafımız büyük sıkıntı yaşıyor.

Salatalık,  patlıcan ve yenidünya gibi mevsim sebze- meyveleri başta olmak üzere üretimi gerçekleştirilen çok sayıda ürün semt pazarlarının açılmaması sebebiyle hallerde alıcı bekliyor. Bu ürünlerin raf ömrünün de sadece 1-2 gün olması hem üreticiyi hem de hal esnafımızı büyük sıkıntıya sokuyor.

Bunun yanında hal esnafımızda kilosu 30 kuruşa, 75 kuruşa alıcı bulamayan ürünler zincir marketlerde 6-7 liradan satılıyor. Çünkü semt pazarlarının kapalı olması yüzünden zincir marketler vatandaşlarımız almak zorunda diye fahiş fiyat uygulaması yapıyor.

Yapılacak yeni bir düzenlemeyle Tam Kapanma döneminde belli kriterlerle semt pazarlarının açılmasını istiyoruz. Bu sayede hem üreticilerimiz hem de hal esnafımız ellerindeki ürünleri semt pazarları vasıtasıyla ellerinden çıkarabilirler. Rabbimin izniyle el birliğiyle bu zorlu günleri de atlatacağız inşallah”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.