“Kısıtlamalar çerçevesinde alkol satışı yapmamaktayız”

banner18

www.gazetealanya.com’un önceki günlerde gündeme taşıdığı, “Metro Market yasak olmasına rağmen içki sattı” haberine Metro Türkiye’den açıklama geldi.

banner94
“Kısıtlamalar çerçevesinde alkol satışı yapmamaktayız”
15 Mayıs 2021 Cumartesi 09:09

HABERGazete ALANYA

Alanya'nın yazılamayanları dile getiren, cesur, objektif ve öncü haber sitesi www.gazetealanya.com’un haberine cevap geldi. Gazetemizin haber istihbarat servisine gelen ihbarın ardından yayınlanan “Metro Market yasak olmasına rağmen içki sattı” başlıklı haberine Metro Türkiye, “Kesinlikle alkol satışı yok” şeklinde geri dönüş yaptı.

Metro Türkiye’den yapılan açıklama şu şekilde:

Öncelikle, 30 yıldır müşterilerimize, paydaşlarımıza ve iş ortaklarımıza kısacası ülkemizin her kesimine değer katmak amacıyla çalışmalarımızı yürütürken, tüm faaliyetlerimizi yasalara, yönetmeliklere ve genelgelere uyarak gerçekleştirdiğimizi önemle belirmek isteriz. Metro Türkiye olarak toptancı bir mağaza olmamız nedeniyle hem Horeca (otel, restoran ve kafe) müşterilerimize yönelik olarak toptan satış yapan hem de son tüketiciye hizmet veren bir perakendeciyiz. 13 Mayıs tarihinde gazetenizde yer alan, “Metro Türkiye’nin yasak olmasına rağmen alkol satışı yaptığı” yönündeki haberiniz hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Bahsi geçen satış, son tüketiciye yönelik olmayıp, toptan alkol ruhsatı bulunan bir işletmeye yapılan satıştır. Metro Türkiye olarak tam kapanma döneminde İç İşleri Bakanlığı tarafından açıklanan kısıtlamalar çerçevesinde son tüketiciye yönelik alkol satışı kesinlikle yapmamaktayız ve Valiliğin açıkladığı tüm genelgeleri şeffaf bir şekilde uygulamaktayız. Saygılarımızla, Metro Türkiye”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.