Bir kişi daha vefat ederse muhtarlığı bırakacak

banner18

Elikesik muhtarı Yusuf Boz, mahallesinde kazalara sebebiyet veren yola bariyer yapılmamasına isyan etti. Boz, aynı yerde bir ölümlü kaza daha yaşanırsa muhtarlığı bırakacağını açıkladı.

banner94
Bir kişi daha vefat ederse muhtarlığı bırakacak
08 Şubat 2021 Pazartesi 10:44

Alanya’nın Elikesik Mahallesi muhtarı Yusuf Boz, araçların uçurumdan aşağı yuvarlandıkları yola bariyer yapılmamasına tepki gösterdi. Bölgede birçok aracın kaza yaptığını dile getiren Boz, hiçbir yetkilinin söz konusu bölgeyle ilgilenmediğini ifade etti.

Kurum müdürüne defalarca durumu izah ettiğini belirten Boz, “Kurum müdürüne burayı sorduğumda ihale olacağını söylüyor. Artık nasıl bir ihaleyse bunu çözemedim. Devlet olarak ülkemizde 4 milyon Suriyeliyi barındırıyoruz ama şöyle bir düşünüyorum bizim mahallemizde Türk bayrağı dalgalanmıyor mu? Burada kendim için bir şey istemiyorum. Yapılması gereken sadece 300-500 metre bir bariyer. İlla burada birinin mi ölmesi lazım? Geçenlerde İYİ Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan geldi, incelediler. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu telefonla ulaştı. Onlar da burayla ilgileneceklerini söyledi. Burada kaza yaşanıp birisi vefat ederse mührü Alanya Kaymakamlığı’na teslim etmeye karar verdim. Bizim buradaki bariyer sorununu çözemiyorsak mahalle muhtarlığı yapmamızın bir anlamı yok. Saat 03.00-04.00’te araba uçuyor. Bizi arıyorlar. En son bir taksici arkadaşımız kaza geçirdi. Bir aile Isparta’ya giderken aynı yerden aşağı uçtu. Aracın içinde 2 ve 4 yaşlarından çocukları da vardı. Aileyi yağmur altında araçtan biz çıkardık. Bu kadar zor mu? Ben burada sadece hizmet bekliyorum. Büyükşehir şöyle, böyle demiyorum. Yapmayacaksanız da yapmayacağınızı söyleyin. Alanya Orman İşletme Müdürlüğümüz ile görüşmelerimiz sürüyor. Bu bölgedeki virajı biraz kaydırmayı düşünüyoruz. Biz yolu genişletsek de o yolda bariyer olması şart. Bariyer olmadığı sürece bu orada daha çok kazalar olacak. Elikesik Mahalle Muhtarı olarak bu benim ayıbım değil. Defalarca mücadelesini verdim. Bu konuda herkes haklı ama 300 metre bariyeri yapamıyorsak söyleyecek bir şey bulamıyorum” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.