Ali Babacan Alanya'da cami çıkışı şok oldu: “Hakkımı helal etmiyorum”

banner18

Partisinin ilçe kongresine katılmak üzere Alanya’ya gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cuma namazı çıkışında vatandaşlardan aldığı tepkiyle neye uğradığını şaşırdı.

banner94
02 Temmuz 2021 Cuma 16:18

ÖZEL HABER - Gazete ALANYA

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Alanya Kültür Merkezi'nde düzenlenen ilçe kongresine ve teşkilat binasının açılış törenine katılmak için Alanya’ya geldi. Kuyularönü Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından vatandaşların yoğun ilgisine maruz kalan Babacan, bir vatandaşın sorusu ile neye uğradığını şaşırdı.

“BERABER ÇALIŞTINIZ, NEDEN İHANET ETTİNİZ?”

2002–2015 yılları arasında 13 yıl Türkiye’de Ekonomi Bakanı olarak görev yapan Babacan’a bir vatandaş, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la beraber çalıştınız ve beraber ekmek yediniz. Şimdi neden ihanet ettiniz? Erdoğan’a yanlış yapıyorsunuz” dedi. Babacan ise, “Erdoğan yanlış işler yaptı. Memleketin durumunu görmüyor musunuz?” şeklinde yanıt verdi.

Kanal İstanbul projesine değinen vatandaş, “Geçmişte kanal projesine destek veriyordu. Şimdi eleştiriyor” diyerek Babacan’ın bu tutumunu eleştirdi.

“OYLARIM HARAM OLSUN”

Bir başka vatandaş ise konuşmanın arasına girerek Genel Başkan Babacan’a, “Ben size hakkımı helal etmiyorum. Oylarım haram olsun. Öteki dünyada alacağım” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.