Alanya’da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

banner18

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Alanya’da uyuşturucu madde ticaretinin ve kullanımının engellenmesine yönelik çalışmalarını sürdüren Alanya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği, R.Ö. ve T.H.K isimli şahısların R.Ö.’nün Cikcilli Mahallesi, 311. Sokak’ta bulunan ikametinden uyuşturucu madde ticareti yaptığı bilgisine ulaştı.

banner94
Alanya’da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı
14 Eylül 2021 Salı 10:30

Adreste yapılan çalışmalarda T.H.K. isimli şahsın bahse konu adrese geldiği ve bir müddet sonra adresten ayrıldığı görüldü, şahıs bir müddet takip edildikten sonra Oba Mahallesi, Fatih Caddesi üzerinde H.A. isimli şahısla buluştuğu ve aralarında bir şeyler alıp verdikleri görüldü. Şahıslar ayrıldıktan sonra H.A. isimli şahıs, Oba Mahallesi, Mesut Caddesi üzerinde durduruldu ve şahıstan 4,25 gram sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi. Sonrasında Saray Mahallesi, Gemicioğlu Sokak üzerinde durdurulan T.H.K. isimli şahıstan 1,90 gram sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi. Cumhuriyet Savcısı’ndan alınan arama kararına istinaden R.Ö. isimli şahsın Cikcilli Mahallesi’nde bulunan ikametinde yapılan aramada, uyuşturucu madde yapımında kullanılacağı değerlendirilen 4 parça halinde olmak üzere toplamda 322 gram tütün maddesi, uyuşturucu sentetik kannabinoid maddesi yapımında kullanılan solüsyonlar ele geçirildi. Cumhuriyet Savcısı talimatı gereği, H.A. isimli şahsa uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapıldı ve serbest bırakıldı. T.H.K. ve R.Ö. isimli şahıslara ise uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan işlem yapıldı.

Adliyeye sevk edilen iki şahıs nöbetci sulh ceza hakimliğince Uyuşturucu Madde Ticareti yapmak suçundan tutuklanarak Alanya L. Tipi Kapalı cezaevine gönderildi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.