Alanya’da tüyler ürperten cinayet

banner18

3 gün önce kaybolan Aslı Öztürk'ün (36), korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Eşi tarafından boğulan genç kadın sonra halıya sarıldı ve ardından kepçe ile çukur kazılarak gömüldü.

banner94
Alanya’da tüyler ürperten cinayet
23 Mayıs 2021 Pazar 11:49

Alanya’da, genç kadının kayıp başvurusu yapan eşi tarafından öldürülüp, kepçe yardımıyla gömüldüğü belirlendi. Konaklı Mahallesi’nde oturan Aslı Öztürk’ten haber alamadığı gerekçesiyle eşi Mesut Öztürk (29), geçen Perşembe günü saat 04.30 sıralarında jandarmaya giderek kayıp başvurusunda bulundu.

GÜVENLİK KAMERALARINA YAKALANDI

Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, yaptıkları teknik ve fiziki takipte eşi Mesut Öztürk’ten şüphe duyarak soruşturmayı derinleştirdi. Ekiplerin Konaklı Mahallesi’ndeki yaptığı güvenlik kameraları incelemelerinde Mesut Öztürk’ün eşini halıya sarılı vaziyette araca taşıdığı tespit etti. Bunun üzerine harekete geçen jandarma Mesut Öztürk’ü yakalayarak gözaltına aldı.

“YÜRÜYÜŞE GİTTİ SÜSÜ VERDİM”

Karakola götürülen Öztürk ifadesinde suçunu itiraf ederek, “Eşimin küfür ve hareket etmesinden dolayı kavga ettik. Daha sonra eşimi boğarak öldürdüm. Eşimin yürüyüşe gitmiş süsü vermek için kıyafetlerini alarak çöplere attım. Şüphe çekmeyim diye yalandan eşimi aradım. Gece vakti evden eşimi halı sararak evden çıkarıp araziye kepçe yardımıyla gömdüm” dedi.

CESET GÖMÜLDÜĞÜ YERDEN ÇIKARTILDI

Katil koca Mesut Öztürk, olayı soğukkanlılıkla anlatmasının ardından karakoldaki işlemleri sonrası bu sabah adliyeye sevk edildi. Öte yandan, zanlının itirafının ardından, ekiplerin nezaretinde sabaha karşı ceset de gömüldüğü yerden çıkarılıp, morga gönderildi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.