Alanya’da önce üzüntüden sonra sevinçten ağladı

banner18

Alanya’da bir pazarda cüzdanının çalındığını iddia eden yaşlı kadın Zabıta müdürlüğüne müracaat etti. Yapılan incelemelerin ardından mutlu sonra ulaşıldı.

banner94
Alanya’da önce üzüntüden sonra sevinçten ağladı
21 Nisan 2021 Çarşamba 13:37

HABER – Muammer SOYLU

Olay dün Alanya Balık Hali’nin yanında bulunan Salı Pazarı’nda gerçekleşti. 67 yaşındaki Kıymet Akyol isimli bayan önce pazarda denetim yapan Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit’a cüzdanının çalındığını söyledi. Yaşlı kadın, çalınan cüzdanının içinde 300 TL’ye yakın parası, kredi kartı ile hasta olduğunu belirten raporlarının olduğunu ifade ederek bulunması için görevlilere adeta yalvardı. 

SEFERBER OLDULAR

Pazarcılar Odası Başkanı Yiğit, Alanya Belediye Merkez Zabıta Amiri Bülent Filiz’e durumu anlattı. Zabıta Amiri Filiz, olay yerine yakın olan Alanya Emniyet Müdürlüğü Saray Polis Merkezi’ni aradı. Polis ise ihbarın ardından Salı pazarını görüntüleyen 30’a yakın kamera kaydını adım adım incelemeye aldı. Saatlerce izlenen kamera kayıtlarında hiçbir suç unsuruna rastlanmadı. Aradan geçen zamanın ardından Yusuf Kutlu isimli pazarcı esnafı, Alanya Balık Hali’nin yanındaki zabıta ofisine gelerek bir cüzdan bulduğu söyledi.

MUTLU SON

Bulunan cüzdanın kısa bir inceleme ardından cüzdanının çalındığını iddia eden Kıymet Akyol’a ait olduğu anlaşıldı. Saatlerce gözyaşı döken yaşlı kadına cüzdanı zabıta ekipleri tarafından teslim edildi. Önce üzüntüden sonra sevinçten ağlayan kadın cüzdanının bulunmasında emeği geçen herkese çok teşekkür etti. Yaşlı kadın, “Ben cüzdanım çalındı zannediyordum. Demek ki dalgınlıkla düşürmüşüm. Şu mübarek Ramazan ayında bana yardımcı olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.