Alanya’da Kur’an-ı Kerim öğrenme seferberliği

banner18

Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla çevrimiçi Kur’an-ı Kerim öğrenme seferberliği başlattığını, bu vesileyle Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyen herkesi kayıt yaptırmaya davet ettiğini belirtti.

banner94
Alanya’da Kur’an-ı Kerim öğrenme seferberliği
13 Ocak 2021 Çarşamba 16:35

Kur’an-ı Kerim öğrenme seferberliği hakkında bilgi veren Müftü İlhan şu ifadelere yer verdi:

“Tüm dünyada etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (Covbid-19) salgını sürecinde din hizmetlerini aralıksız sürdüren Diyanet İşleri Başkanlığı, “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla “Uzaktan Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı” hazırladı. Diyanet İşleri Başkanlığımızca hazırlanan çevrimiçi eğitim programı, 8 hafta boyunca devam ediyor. Haftalık 6 saatten oluşan program, haftada 3 gün ve günde 2 saat olarak uygulanmaktadır.

Programa başvurular, Diyanet İşleri Başkanlığımızın resmî internet sitesi olan www.diyanet.gov.tr üzerinden alınmaktadır. Görme ve işitme engelli vatandaşlarımızın da başvurabileceği uzaktan Kur’an-ı Kerim eğitim programına, 14 yaş ve üzeri bütün vatandaşlar katılabilmektedir.

Vatandaşlarımız son kayıt tarihi olan 17 Ocak 2021 tarihine kadar https://dibbys.diyanet.gov.tr/ehys/OgrenciKursBasvuru.aspx bağlantısını kullanarak kolaylıkla kayıt yaptırabilirler.” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.