Alanya Müftülüğü'nün programında bayraklar dalgalandı

banner18

Alanya Müftülüğü tarafından Basırlı Mahallesi Camiinde düzenlenen hatim programı kapsamında Oba Mahalle Muhtarlığı tarafından Oba ve çevresindeki mahallelerde görev yapan din görevlilerine bağımsızlığımızın sembolü ve özgürlüğümüzün simgesi olan Türk Bayrağı hediye edildi.

banner94
Alanya Müftülüğü'nün programında bayraklar dalgalandı
10 Şubat 2020 Pazartesi 12:06

Hediye merasimine Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan başta olmak üzere, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, Oba Mahalle Muhtarı Şeref Gürkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Oba Mh. Muhtarı Şeref Gürkan tarafından yapılan açıklamada hediye edilen bayrakların halkımızın düğün ve asker uğurlama gibi önemli günlerinde kullanılması amaçlandığı, bu nedenle Oba Mahallesi ve çevresindeki camilerde görev yapan Din Görevlilerine Türk Bayrağı hediye edildiği ifade edildi.

Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından yapılan konuşmada ise Vatan, millet, bayrak ve ezan sevgisinin bizim en önemli manevi değerlerimiz olduğu, gençlerimize ve çocuklarımıza da bu değerlerimizi aktarmamız ve yaşatmamız gerektiği, inancımız, bayrağımız, vatan toprağımız uğrunda hiç çekinmeden varlığımızı feda edebileceğimiz, Ay-yıldızlı bayrağımızın asla inmeyeceği, minarelerden yankılanan ezan seslerinin de asla dinmeyeceği ifade edildi.

Şehitlerimizi ve gazilerimizi de rahmet ve minnetle anan Müftü İlhan bu anlamlı çalışmadan dolayı Oba Mahalle Muhtarlığına ve desteklerini esirgemeyen Alanya Belediyesine teşekkürlerini iletti.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.