Alanya'dan Cumhurbaşkanı’na seslendi: “Hırsızlık mı yapayım”

banner18

İçişleri Bakanlığı’nın önceki gün Covid-19 tedbirleri kapsamında 81 il valiliğine gönderdiği genelgenin ardından bugün Alanya’da da denetimler gerçekleştirildi. Denetimlerde 3 bin 150 TL cezai işlem uygulanan şoför,  "Cumhurbaşkanı'na sesleniyorum. Ben o 3 bin lirayı nasıl ödeyeceğim?  Hırsızlık mı yapayım?" diyerek tepki gösterdi.

banner94
Alanya'dan Cumhurbaşkanı’na seslendi: “Hırsızlık mı yapayım”
10 Eylül 2020 Perşembe 12:10

Korona virüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için bugün tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimler gerçekleştirildi.

HIRSIZLIK MI YAPAYIM BEN?

Alanya'da 25 Metrelik Yol üzerinde halk otobüsleri denetlendi. Denetimlerde maskesiz olarak yolculuk yaptığı belirlenen bir yolcu ile şoför için işlem yapıldı. Uygulamada maskesiz yolcuya 900 TL, şoför için ise 3 bin 150 TL cezai işlem uygulandı. Cezai işlem yapılan halk otobüsü şoförü,  "Cumhurbaşkanı'na sesleniyorum. Ben o 3 bin lirayı nasıl ödeyeceğim?  Hırsızlık mı yapayım?" diyerek tepki gösterdi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.