Alanya'da Güney Düğün Salonu temeli atıldı

banner18

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in en önemli projelerinden biri olan ve 10 mahalleye hizmet verecek Güney (Hüddoğlu) Düğün Salonu’nun temeli bugün düzenlenen törenle atıldı.

banner94
Alanya'da Güney Düğün Salonu temeli atıldı
21 Haziran 2018 Perşembe 01:37

Vatandaşların yoğun katılımıyla adeta şenlik havasında geçen temel atma töreninde konuşan Başkan Yücel, Güney Düğün Salonu’nun 2018 yılında hizmete açılacağını söyledi.
10 mahalle ile çevre mahallelere de hizmet verecek olan Düğün Salonunun temel atma törenine Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in yanı sıra MHP Milletvekili Mehmet Günal, MHP Antalya Milletvekili adayları Hüseyin Yıldız, Tarkan Akıllı, Ömer Özbek, Abdurrahman Başkan, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Belediye meclis üyeleri, çok sayıda sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle muhtarları ve yüzlerce vatandaş katıldı.
GÜNEY MUHTARINDAN TEŞEKKÜR
Güney Mahallesi Muhtarı Tevfik Yılmaz, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e düğün salonu için teşekkür etti.  Yılmaz, “ 10 yıl yapılması için uğraş verdik. Ama Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel, 4 yıl önce verdiği sözü yerine getirdi. Kendisine ve Hüddoğlu ailesine teşekkür ediyorum.” dedi.
BAŞKAN YÜCEL, “SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRMEKTEN MUTLULUK DUYUYORUZ”
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği temel atma töreninde Başkan Yücel, Alanya Belediyesi’nin batı bölgesinde beklentilerin ötesinde yatırımlar geçekleştirdiğini söyledi. Vatandaşların taleplerini yerine getirmekten mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Yücel, “Verdiğimiz sözleri yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz. Sizler istediniz, bizler söz verdik ve yapıyoruz” diye konuştu.
“4. DÜĞÜN SALONUMUZU 2018 YILINDA HİZMETE AÇACAĞIZ”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “ Toslak, Kestel Düğün Salonları ve Demirtaş Kültür Merkezi’nden sonra 4. düğün salonumuzu da Güney Mahallemize yapıyoruz. Her zaman bize güvenen, bizi destekleyen halkımızın ve bölge muhtarlarımızın isteği doğrultusunda Güney Düğün Salonumuzun projesini hazırladık ve ihalesini gerçekleştirdik. Ardından hemen inşaatına başladık, bugün atacağımız temel atma töreninden sonra hızla çalışacağız ve 2018 yılı içerisinde tamamlayıp sizlerin hizmetine sunacağız.” dedi.
“10 MAHALLEYE HİZMET VERECEK 2 MİLYON TL MALİYETLİ DEV YATIRIM”
2 Milyon TL maliyetli salonda 700 kişilik ana salon, muhtar odası, gelin-damat odası ve mescidin yanı sıra çocuk parkı, piknik alanları ve dinlenme mekânlarının yer aldığını söyleyen Başkan Yücel, Güney Düğün Salonu’nun batı bölgesinde Güney, Burçaklar, Yenice, Orhan, Gözübüyük, Gümüşgöze, Karamanlar, Güzelbağ, Bayır ve Bayırkozağacı başta olmak üzere 10 mahalleye hizmet vereceğini belirtti. Başkan Yücel,  “10 mahallenin yanı sıra çevresindeki bölge halkının istifade edebileceği, kültürel ve sosyal etkinliklerini yapabileceği konforlu bir salonu bölgemize kazandırıyoruz.” diye konuştu.
KONAKLI’YA KÜLTÜR MERKEZİ, AVSALLAR’A KAPALI PAZAR YERİ MÜJDESİ


 Konuşmasına batı bölgesinde hayata geçireceği yatırımların müjdeleri ile devam eden Başkan Yücel, “  Alanya’nın en önemli mahallelerinden biri olan Konaklı’ya şanına yakışır bir şekilde hem düğün salonu hem de kültür merkezi gibi hizmet verecek dev bir sosyal tesis kazandıracağız. Projesini hazırladık, ihale aşamasına getirdik, inşallah kısa süre sonra Konaklı Kültür Merkezi’nin de temelini hep birlikte atacağız. Konaklı ve bölge halkımıza şimdiden hayırlı olsun. Alanya merkeze yaptığımız Kapalı Salı Pazarı’ndan sonra Avsallar Mahallemize ikinci kapalı pazarımızı yapacağız. Artık çiftçilerimiz, pazarcı esnafımız ve vatandaşlarımız daha modern ve daha konforlu bir Pazar alanında alışverişini yapabilecek” dedi.
GÜZELBAĞ MAHALLESİ’NE MEYDAN DÜZENLEMESİ
Alanya’nın en uzak mahallesi olan Güzelbağ Mahallesine meydan ve çevre düzenlemesi yapacaklarını dile getiren Başkan Yücel, “Güzelbağ’ın çehresini değiştireceğiz ve mahallenin cazibesini arttıracağız” diye konuştu.
“HEDEFİMİZ CUMA PAZARI”
Bundan sonraki hedeflerinin Alanya merkezde Cuma Pazarı’nı yenilemek ve Alanya’ya yakışır bir sosyal tesisi kente kazandırmak olacağını söyleyen Başkan Yücel, “25-26 yıldır mahkemelik olan Cuma Pazarı’nda hukuksal sorunları çözdük, yeni projesini hazırladık. Oraya hem düğün salonu, hem kapalı Pazar alanı, hem de 700 araçlık otopark olarak hizmet verecek nezih bir mekân yapacağız. İhale süreci bitmek üzere. İnşallah en kısa sürede temelini atacağız.” dedi.
MAHMUTLAR’A KÜLTÜR MERKEZİ VE DÜĞÜN SALONU YOLDA
Mahmutlar Mahallesi’ne de bölgenin talebi doğrultusunda bir kültür merkezi yapacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Yücel, “Aynı zamanda Mahmutlar’ın ve çevresindeki bölge halkının serzenişlerini de biliyorum. 35 bin nüfuslu bir Mahmutlar’a 300-400 kişilik bir düğün salonunu reva göremezdik. Alanya’nın en büyük mahallesinden biri olan Mahmutlar’a şanına yakışır bir şekilde hem düğün salonu hem de kültür merkezi gibi hizmet verecek dev bir sosyal tesis kazandıracağız. Projesi hazır. 2018 yılında da inşaatına başlayacağız.” dedi.
“GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNDEN AYDA 337 BİN TL GELİR”
Batı bölgesine çok önemli hizmetler kazandırdıklarını anlatan Başkan Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü; “Üretken Belediyecilik anlayışıyla Toslak Mahallemizde 94 dönümlük bir alana kurduğumuz Güneş Enerji Santralimizden geçen ay 310 bin, bu ay 337 bin lira gelir elde ettik. Gerçekten ciddi rakamlar. Bu da gösteriyor ki; doğru yoldayız; doğru işler yapıyoruz.
BATI YAYLALARI İLK DEFA ASFALT VE YOL İLE BULUŞTU
 “Batı bölgemizde Gündoğmuş sınırına kadar 25 yaylamıza hizmet veriyoruz, geçen yıl yayla yollarımıza 10 km asfalt döktük, bu yıl da batı yaylalarımızı 10 km daha asfaltla buluşturacağız.
“BAŞKAN YÜCEL’DEN FESTİVALE DAVET”
25-27 Haziran’da gerçekleştireceğimiz 18. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali'nde de Alanya’yı her yerde şahlandıracağız. Çıtasını her yıl yükselttiğimiz festivalimiz 25 Haziran Pazartesi günü 17.30’da Yörük Göçü ve kortej yürüyüşüyle başlayacak. Ülkemizin en önemli sanatçılarını ağırlayacağımız, sergilerimizle, etkinliklerimizle Selçuklu dönemini anlatacağımız festivalimize sizleri ve tüm Alanya halkını buradan davet ediyorum”
“BİZİM HİZMET VE SİYASET ANLAYIŞIMIZIN MERKEZİNDE SİZLER VARSINIZ”
Tören alanını dolduran yüzlerce vatandaşın alkışları ile konuşmasına devam eden Başkan Yücel, “Büyük Alanya’yı büyük hizmetlerle buluştururken, belediyemizin kapısını sonuna kadar vatandaşlarımıza açtık. Sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Sosyal belediyecilik hizmetlerimizle örnek alınan ve hayata geçirdiğimiz projelerimizle taklit edilen bir belediye haline geldik.” dedi.
“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ CUMHUR İTTİFAKIDIR”
“Biz, yaptığımız herşeyi öncelikle “Allah rızası için, sonra da insanlarımızın rızasını, hayır dualarını alabilmek için yapıyoruz. “Allah razı olsun” dedirtebiliyorsak, bizler için en büyük hizmet, en büyük mutluluk budur. “ diyen Belediye Başkanı Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü:
 “24 Haziran’da ülkemizin geleceği için çok önemli bir seçime giriyoruz. Türkiye’nin parlak yarınları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tesis ve temin edilecektir. Zira Türkiye’nin geleceği Cumhur İttifakı’dır. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’dir, Türk milletinin ta kendisidir. Biz, önce Allah’a inandık, sonra sizlere ve Milletimize güvendik.
ALANYA GENEL BAŞKANIMIZA GEREKEN DESTEĞİ VERECEKTİR
24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’nin ülkemiz, milletimiz, partimiz ve demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ülkemizin birliği ve dirliği için hepinizin desteklerini bekliyorum. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin “YÜZ İL, BİN İLÇE” hedefiyle Alanya’nın il olmasını desteklemesinden sonra il olma hedefine daha da yaklaştık. Yıllardır hep bağıra bağıra “Alanya İl olmalıdır” dedik. İnşallah Alanya il olacak ve kendi göbeğini kendisi kesecektir. 4 yılda 3 kez Alanya’mızı ziyaret ederek, Alanya’ya verdiği değeri gösteren ve her  zaman Alanya’nın il olmasını destekleyen Sayın Genel Başkanımıza Alanya halkı da gereken desteği göstereceğine inanıyorum. Kaderimiz bir, kararımız da bir olsun.
Törende konuşan MHP Antalya il Başkanı Mustafa Aksoy ise, “ Güler yüzlü Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel, hizmetleri ile de Alanyalıları güldürmeye devam ediyor. Sürekli üreten ve yatırım yapan Başkanımızı bölgeye kazandırdığı bu muhteşem hizmet için tebrik ediyorum” dedi.
HÜDDOĞLU AİLESİNE TEŞEKKÜR
Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Yücel, Güney Düğün Salonu’nun yerini bağışlayan hayırsever Hasan Yıldırım, Ali Yıldırım ve Mehmet Hilmi Yıldırım’a yüklenici firma sahibi Hüsamettin Akyüz’e teşekkür etti. Açılış konuşmasının ardından Başkan Yücel, Güney Düğün Salonu’nun yerini bağışlayan Hüddoğlu ailesi mensuplarına teşekkür plaketi takdim etti.
PROTOKOL İLE TEMEL ATILDI
Konuşmaların ardından Başkan Yücel, protokol üyeleri ve katılımcılarla birlikte yapılan duanın ardından butona basarak düğün salonun temelini attı.

banner77
banner134
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.