Alanya'da corona için o merkez seçildi

banner18

Yeni tip Koronavirüs ile mücadele kapsamında Alanya Hasta Yakınları Konaklama Tesisi, Koronavirüs belirtisi olma ihtimali olan vatandaşların ön değerlendirmesinin yapılacağı, belirti taşıyanların izole bir şekilde tedavisinin yapılacağı merkez olacak.

banner94
Alanya'da corona için o merkez seçildi
25 Mart 2020 Çarşamba 10:10

Eski devlet hastanesinin koronavirüs belirtisi olan vatandaşların ön değerlendirmesinin yapılması amacıyla kullanılabileceği açıklamalarını yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu'nun ardından, yapılan toplantı sonuçlandı. Toplantı sonucuna göre eski devlet hastanesinin yerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Hasta Yakınları Konaklama Merkezi'nin daha elverişli olduğuna karar verildi.

VALİLİKTEN ONAY BEKLENİYOR

Alanya Kaymakamlığında yapılan ilçe koordinasyon kurulu toplantısı sonrası bu doğrultuda alınan kararın Antalya Valiliği tarafından onaylanması sonrası yürürlüğe girmesi bekleniyor.

TERCİH SEBEBİ HASTANE YAKINLIĞI

Tesisin tercih edilme sebepleri arasında hem hastaneye yakın olması hem de tadilata ihtiyaç duyulmaması oldu. 24 oda ve 48 yatak kapasitesine sahip olan tesiste kalan hasta yakınları için ayrı bir planlama yapılacak.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.