Alanya bir çınarını daha kaybetti

banner18

Alanya’nın önemli değerlerinden, faaliyete geçirdiği projeleriyle ilkleri yaşatan, inşaat mühendisi 82 yaşındaki Yücel Temiz, bugün öğle saatlerinde yaşlılığa bağlı sebeplerden ötürü hayatını kaybetti.

banner94
Alanya bir çınarını daha kaybetti
09 Eylül 2020 Çarşamba 19:05

HABER – Muammer SOYLU

Alanya önemli bir değerini daha kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor. İnşaat Mühendisi Yücel Temiz, üniversite yıllarında İstanbul’da ‘Alanya Gazetesi’ni ilk çıkaran kişi oldu. Alanya’nın ilk gazetecisi, Alanya dışında İstanbul’da ilk Alanyalılar derneğini kuran, özellikle eğitim gören Alanyalı gençlere gurbette adeta “kucak açan”, 82 yaşındaki Yücel Temiz bugün öğle saatlerinde iki gündür tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hayatını kaybetti.

AKTİF SİYASETTE ROL ALDI

Türk siyasi tarihinin önemli isimlerinden Karaoğlan lakaplı eski Türkiye Cumhuriyeti başkanlarından Bülent Ecevit’in hayranı inşaat mühendisi Yücel Temiz, hayatının büyük bir bölümünü dürüst ve iyi bir siyasetçi olarak geçirdi. Temiz, koyu bir fanatik Demokratik Sol Partili idi. Alanya’da 1980 ve 1990 yıllarında DSP saflarında aktif siyaset yaptı.

MEHMET ÇAVUŞUN OĞLU

Yücel Temiz, Alanyalı Mehmet Çavuşun oğullarının en büyüğü. Alanya Kız Meslek Lisesi giyim atölye şefinden emekli öğretmen Yüksel Temiz’in eşi ve Tuba Temiz Öztekin’in babası, sırası ile Tuncer, Mustafa ve Hamza Temiz’in ağabeyleriydi.

CENAZE DEFİN YERİ BELLİ OLDU 

 Faaliyete geçirdiği projeleriyle ilkleri yaşatan, inşaat mühendisi 82 yaşındaki Yücel Temiz'in,Cenazesi 10 Eylül 2020 Perşembe günü ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Alanya Belediye mezarlığına defnedilecek. Bizlerde Gazete Alanya ailesi olarak merhum Temiz’e Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.