30 Ağustos Alanya'da coşkuyla kutlanıyor

banner18

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Alanya’da da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Kutlamalar kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

banner94
30 Ağustos Alanya'da coşkuyla kutlanıyor
30 Ağustos 2019 Cuma 15:36

30 Ağustos 1922’de başlayan ve tüm Anadolu topraklarının düşman işgalinden arındırılmasıyla sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 97. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da kutlanmaya başladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı için resmi kutlama programı kapsamında Alanya Hükümet Meydanı’nda anma programı düzenlendi.

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNULDU

Resmi tören Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Kamil Buğra Kahraman, TCG Yıldırım Komutanı Deniz Yarbay Mehmet Gökçe Nigiz, oda ve dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti. Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi çelenk sunum töreninin ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

KAYMAKAM HARPUTLU VE BAŞKAN YÜCEL TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Hükümet Meydanı’ndaki programın ardından Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Deniz Yarbay Mehmet Gökçe Nigiz kaymakamlık makamında vatandaşların tebriklerini kabul ettiler.

ALANYA FENER ALAYI VE ÇELİK KONSERİNDE BULUŞACAK

Kutlamalar akşam gerçekleşecek programlarla devam edecek. Alanya Belediyesi ve Kent Konseyi’nin işbirliğinde saat 19.30’da Atatürk Anıtı önünde toplanacak vatandaşlar 20.00’da fener alayı gerçekleştirecek. 21.00’da Alanya Belediye binası arkasında yapılacak günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından 21.30’da Türk pop müziğinin önemli isimlerinden sanatçı Çelik sahne alacak.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.