Yazar HABERLERİ
ARA DİNLENME ÜZERİNE
14 Kasım 2019, 09:57 0
ARA DİNLENME ÜZERİNE
Milli Eğitim Bakanlığı ilk defa bu eğitim yılında uygulamaya koyduğu ara dinlenme ile yeni bir yol haritası çizdi. Ara dinlenme 16 Kasım Cumartesi günü başlayıp, 25 Kasım Pazar günü sona erecek. Bu ara dinlenmenin ne getirip ne götüreceğini yaşamadan bilme şansımız yok. Eğitimin paydaları öğretmen, öğrenci ve veliler yaşayarak öğrenecekler. Şunu unutmamak gerekir ki, uygulamaya konulan ara dinlenme sadece öğrencilere yönelik.
İYİ PARTİ GÜNDEMİ
13 Kasım 2019, 14:39 0
İYİ PARTİ GÜNDEMİ
Usta yazar Hüseyin Taşer, yeni köşe yazısıyla sizlerle...
ŞİMDİ YA DA ASLA
11 Kasım 2019, 18:13 0
ŞİMDİ YA DA ASLA
‘‘Eski mısırlıların ölüm hakkında çok hoş bir inançları var. Ruhları cennetin kapısına geldiğinde tanrıları onlara iki soru sorarmış. Cevaplarına göre girip giremeyeceklerine karar verirmiş. Bu sorular ise şunlar; Hayatında hiç mutluluğu yakaladın mı? Peki hayatın başkalarına mutluluk getirdi mi?’’
KÖYLÜYÜ DE GÖRMEK GEREKİR
11 Kasım 2019, 10:52 0
KÖYLÜYÜ DE GÖRMEK GEREKİR
Usta yazar Hüseyin Taşer, yeni köşe yazısıyla sizlerle...
YENİ LİDER SİVASSPOR
11 Kasım 2019, 10:35 0
YENİ LİDER SİVASSPOR
Süper Ligin perdesi Cuma günü Fenerbahçe- Kasımpaşa maçı ile açıldı. İlk yarıda karşılıklı gollerle Fenerbahçe devreyi 2-1 önde bitirdi. 2. yarı iki takımında karşılıklı birer gol daha atması ile maç 3-2 sonuçlandı. Maçın son 30 dakikası Fenerbahçe oyundan düşmeye başladı. 72. dakika da Fenerbahçeli Isla’nın hareketini hakem direk kırmızı kart ile değerlendirdi. İki takımda maçı 10 kişi tamamladı. İkisi penaltıdan olmak üzere toplamda 4 tane gol duran toptan oldu. Fenerbahçe’nin 2. Penaltısı VAR hakeminin uyarısı ve doğru bir kararla belirlendi.
YİNE BİR 10 KASIM
09 Kasım 2019, 15:59 0
YİNE BİR 10 KASIM
Biz Atatürk’ü sadece milli bayramlarda ve bedenen aramızdan ayrıldığı günde değil, kendinin de dediği gibi fikirleri ile her an sahiplenmeye devam edeceğiz. Bu sahiplenmenin sebepleri oldukça fazladır. En önemlisi ise dünyanın gelmiş geçmiş en önemli lideri olmasıdır. Yok edilmek üzere olan bir ulusun üzerindeki ölü toprağını kaldırarak, mücadele etmelerini sağlaması ve sonunda yurdunda bağımsız olarak yaşamlarını devam etmelerini sağlamasıdır.
BİR AVRUPA HAFTASI DAHA BÖYLE GEÇTİ
08 Kasım 2019, 10:43 0
BİR AVRUPA HAFTASI DAHA BÖYLE GEÇTİ
Temsilcilerimizin Avrupa kupalarındaki açılış maçı Çarşamba günü Galatasaray ile başladı. Son lig maçında güzel oynamamasına rağmen evinde 2-0 kazanan Galatasaray kadrosu tamamen teknik direktörü Sayın Fatih Terim’in ısrarları sonucu transfer edilen oyunculardan oluşuyordu. Galatasaray’ın bu sezon ki Avrupa macerası hiçte taraftarlarının beklediği gibi gitmiyor. Sahada varlığını hissettirmeyen Galatasaray kendi taraftarı dahi bütün futbolseverlerin tepkisini çektiği gibi sosyal medyada da dalga geçilmesine sebep olacak bir skorla evine döndü. Esas üzücü olan ise sanki elindeki kadroyu başkaları oluşturmuş, takımı da başkaları çalıştırıyor gibi Sayın Fatih Terim’in açıklamaları olmuştur. Anlaşılan oyuncular Sayın Fatih Terim’i dinlemiyorlar, kendileri çalıp kendileri söylüyorlar.
ÇOCUK YETİŞTİRİRKEN YAPMAMIZ GEREKENLER
07 Kasım 2019, 10:51 0
ÇOCUK YETİŞTİRİRKEN YAPMAMIZ GEREKENLER
Çocuklarımız bizlerin aynası ve yurdumuzun geleceğidir. Her birimiz çocuğumuzu iyi yetiştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteririz. Zaman zaman çocuklarımızı güdülerken istediğimiz sonuçları alamadığımızı görürüz. Olumlu sonuç almadığımız zamanlar ise üzülürüz. Yine de çocukların yetişmesi için arayışlar sürer. Çocuklarımız yetiştirirken sorumluluklarımıza göre davranırken, kendimizi de geliştirmemiz gerekir.
PATLAMAYA HAZIR MISIN?
04 Kasım 2019, 13:19 0
PATLAMAYA HAZIR MISIN?
Uzm.Psk.Gülendam Demir, yeni yazısıyla sizlerle...
LİDERLİK ALANYASPOR’U, ALANYASPOR LİDERLİĞİ SEVDİ
04 Kasım 2019, 11:12 0
LİDERLİK ALANYASPOR’U, ALANYASPOR LİDERLİĞİ SEVDİ
Haftaya lider başlayan Alanyaspor ligin son yıllarda üst sıralarını zorlayan Başakşehir’i evinde ağırladı. İlk yarıda, defansta ve hücumda yapması gerekenleri yaptı. 2. yarıda özellikle atakları yönlendiren Efecan’ın yorulması  ve Cisse’nin gününde olmaması nedeni ile istediği golü bulamadı. Başakşehir özellikle defansta neler yapılması gerektiğini gösterdi. Alanyaspor’un Teknik Direktörü Erol Bulut maçtan sonra, “her maça öncelikle 1 puan parolası ile çıkıyoruz” sözü oldukça önemlidir. Bu açıklama; “yenemiyorsan yenilmem ve gol ya da goller atıp puanları alırım” olarak algılanmalıdır. Fenerbahçe’nin Kayseri deplasmanından eli boş dönmesine en çok Alanyaspor sevindi. Çünkü liderliğine devam ediyor.