Yazar HABERLERİ
UÇLARDA YAŞAMAK
17 Mart 2020, 11:17 0
UÇLARDA YAŞAMAK
Corona virüs ilk ortaya çıktığında, Çin aleyhine sosyal medyayı sallayan bir kitleye sahip olduk. Virüs Avrupa ülkelerine yayılınca işin bol bol şamatasını yaptık. Başlarda bizim ülkemizde görünmemesini ile farklı senaryolar yazmaya başladık. Bir taraftan Corona virüsü ile ilgili dalgamızı geçmemize devam ediyorduk. Ne zaman ki ülkemizde Corona virüsü göründü, birden işin ciddiyetinin farkına vardık.
CORONA FUTBOLU ETKİLEDİ
16 Mart 2020, 17:40 0
CORONA FUTBOLU ETKİLEDİ
Ligde yukarılardaki iddiasını sürdürmek isteyen Alanyaspor, Gaziantep Spor Kulübünü cumartesi günü konuk etti. Konuk Gaziantep’in daha etkili başlayıp, etkili olduğu ilk yarının sonuna doğru Alanyaspor Caulker’in ayağından kazandığı golle soyunma odasına 1-0 önde girdi. İkinci yarıda da ilk yarıda ki gibi konuk ekip etkili başladı. Şans Alanyaspor’un yanında olunca Gaziantepspor ikinci yarıda da gol atamadı. Böyle olunca da maç Alanyaspor’un ilk yarıda bulduğu golle 1-0 Alanyaspor’un üstünlüğü ile sona erdi.
SEZON KAYGISI
14 Mart 2020, 12:58 0
SEZON KAYGISI
Son zamanlarda yaşanan olaylarda ‘tekrar ve tekrar’ gördüğümüz üzere, turizmin ne kadar ince bir çizgide olduğunu anlamış bulunmaktayız. Normal olarak bu durumlara alışmış olarak gözüksekte aslında yaşanan olaylar her sene biz Turizmcilere büyük stres yaşatmakta. 1994 yılından beri bu sektörün içinde olan biri olarak tam her şey çok iyi gidiyor derken yenilenen ve bitmek bilmeyen olaylar hastalıklar.
İYİ PARTİ KONGRE SÜRECİNDE
13 Mart 2020, 16:33 0
İYİ PARTİ KONGRE SÜRECİNDE
Sıkıntılı, sancılı ortamlardan geçerek kurulan İyi Parti’nin kurultaya uzanan yolculuğunda ilçe ve il kongreleri için ilk adımlar il teşkilatındaki atama değişiklik süreciyle başlatılmıştı. Yurt çapında başlatılan üye kaydı ve kongreler için kota seyri hem heyecan yaratmış, hem de milletvekili seviyesinde kopuşları peşinden sürüklemiştir. Partilerin genel politikaları böyledir…
GAVURDA OYUN BİTMEZ
13 Mart 2020, 10:45 0
GAVURDA OYUN BİTMEZ
Türkiye’nin kontrolünü kaybettiler, artık müstemleke muamelesi yapamıyorlar, eskiden olduğu gibi her isteklerini dikte ettiremiyorlar. Türkiye direniyor, inat ediyor. Önceki yıllarda olduğu gibi alavere dalavere ile ekonomik kriz ile iç karışıklıklar ile hükümeti dizginlemeli olmazsa darbe ile alaşağı etmeliydiler.
KADIN
07 Mart 2020, 15:14 0
KADIN
8 Mart sadece kadınları anmak, kutlamak, övgüler yağdırmak değil, kadın hakları, kadın-erkek eşitsizliği, kadına şiddet gibi konuların da tartışılması, gündeme gelmesi, kadınlarımıza daha çok değer vermemizi sağlar.
İŞİMİZE ODAKLANMALIYIZ
07 Mart 2020, 13:14 0
İŞİMİZE ODAKLANMALIYIZ
Her geçen gün politik tartışma sahası genişliyor, tansiyonu yükseliyor. Anadolu jeopolitik alanda karmaşık akımların konaklama ve geçiş hanı gibi işliyor. Tarihi derinliği de bu kavramı destekliyor, güçlendiriyor. Çeşitli felsefi akımlar ve dinî motiflerin bağrında koruyan ilmî derinliğe de sahiptir…
Mülteciler ve Vandal Çocukları
06 Mart 2020, 11:29 0
Mülteciler ve Vandal Çocukları
Bir ülke düşünün; kendi insanını, kendi şehirlerini bombalıyor, öldürüyor, kalanları başka ülkelere sürüyor. Burnumuzun dibinde, Suriye’de, milli güvenliğimizi ve bekâmızı doğrudan ilgilendiren bir insanlık dramı yaşanıyor.
GÜÇLÜ KADINLAR
06 Mart 2020, 11:24 0
GÜÇLÜ KADINLAR
Güçlü kadınlara örnek, bugün seksen iki yaşında olan bir kadının yaşantısından birkaç örnek vermek istiyorum. Ben bu kadını köyden geldiğinde tanıdım. Çocukları çok küçüktü, kocası haylaz, çalışmayan aynı zamanda çok alkol alan bir adamdı. Yani tam kırk beş yıl önce geldiler.
SEN NE KADAR HAKLISIN ?
05 Mart 2020, 17:30 0
SEN NE KADAR HAKLISIN ?
YIL 1974 TÜRKİYE SAĞ, SOL DİYE BÖLÜNMÜŞ, YETMEMİŞ İÇLERİNDE BİR DAHA BÖLÜNMÜŞLER , Önceleri bir birlerini vuruyorlardı , sonra ayrıldılar , aynı tarafta olanlar  bir birini vurmaya başladı. Bölünmenin sonu yoktu .Bize de hem arkadaşlar , hem öğretmenlerimiz onların tarafında olma baskısı yapıyordu. Bense uzaktan bakıp olayları  anlamaya çalışıyordum. Baskıya uğradık , dayak yedik , eğitim hakkımız elimizden alındı. 6 yılımız çalındı . Ve Hepsine şunu söyledik ' KARDEŞ KARDEŞİ VURUYORSA İŞİN İÇİNDE DÜŞMAN VAR !!!?