banner6

TÜRSAB'a seçim kayyumu geliyor

banner18

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu'nun Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu'na başvurarak 2-3 Aralık tarihilerinde yapılması gereken genel kurulu ertelemesi üzerine, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ataycağı 3 kişilik heyet kurumu genel kurula götürecek.

TÜRSAB'a seçim kayyumu geliyor
04 Aralık 2017 Pazartesi 13:00

TÜRSAB tarihinde ilk defa kayyum idaresinde genel kurul gerçekleştirilecek. TÜRSAB seçimlerinin ertelenmesinin ardından gözler Kültür ve Turizm Bakanlığı’na çevrildi. Bakanlığın TÜRSAB delege ve sektör temsilcileri içinden atayacağı 3 kişilik heyet kurumu yeni seçime götürecek. 'Seçim kayyumu' da denilen kurul, iki ay içinde TÜRSAB'ı seçime götürecek. TÜRSAB, 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın 26 Kasım’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşmesi için karar vermişti. Bu tarihte toplanması sağlanmayan genel kurulun en geç 3 Aralıkta yapılması gerekiyordu. Ancak seçimlere günler kala mevcut Başkan Başaran Ulusoy'un, adaylıkan çekildiğini açıklamasıyla
seçimlerin yapılmasını engelleyen bir lobi devreye girdi. Delegelerin tepkisi üzerine TÜRSAB yönetimi, güvenliği gerekçe göstererek seçimlerin ertelenmesi için Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. İlçe seçim kurulu, Ulusoy ve ekibinin talebi doğrultusunda kongrenin ertelenmesine karar verdi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.