banner6

TÜROFED, ALMAN TSS İLE İŞBİRLİĞİ YAPACAK

banner18

banner94
TÜROFED, ALMAN TSS İLE İŞBİRLİĞİ YAPACAK
30 Eylül 2015 Çarşamba 16:11

p>Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Türkiye\'ye gelen turist sayısını arttırmak için çalışmalarına hız verdi. TÜROFED, bu çalışmalar kapsamında merkezi Almanya\'da bulunan ve Avrupa\'da 3 bin 200 seyahat acentasını çatısı altında toplayan Bağımsız Seyahat Acenteleri Örgütü (Touristik Service System GmbH – TSS) ile işbirliği yapacak.
 Bağımsız Seyahat Acenteleri Örgütü Başkanı Manuel Molina, Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) daveti üzerine Antalya’ya geldi. TSS Başkanı Manuel Molina, TÜROFED Başkanı Osman Ayık ve TÜROFED Yönetim Kurulu bir basın toplantısı düzenleyerek yapacakları işbirliği hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.
 Toplantıda açıklamalarda bulunan TÜROFED Başkanı Osman Ayık şöyle konuştu: 
“Almanya’dan çok önemli bir misafirimiz var. Siz değerli basın mensuplarıyla, Almanya’nın büyük seyahat gruplarının başında bulunan Manuel Molina’yı tanıştırmak için bir araya geldik. 2214’ü Almanya’da olmak üzere Avrupa’da 3200 Bağımsız Seyahat Acentesini bir araya getiren Touristic Service SystemGmbtl – TSS aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 3 buçuk milyon pax’a sahip olan TSS’nin yıllık 4 milyar Euro civarında bir geliri bulunmaktadır. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) olarak TSS ile bundan sonraki süreçte işbirliği yapmak için bir araya geldiğimizi öncelikli sizlerle paylaşmak isteriz. Bundan sonraki süreçte kendileriyle beklentilerimizi değerlendirip, geliştirmek doğrultusunda bir işbirliği yapacağız.
“BU İŞBİRLİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ”
TSS’nin en önemli özelliği bildiğiniz gibi bağımsız ve bağlantısız bir grup olmasıdır. Dolayısıyla biz TSS grubunu çok önemsiyoruz. Bu işbirliğine de çok önem veriyoruz. Ülkemizin bu işbirliğinden olumlu anlamda faydalanacağına inanıyoruz. 
Her şeyi internete bırakamayız. Biz bunu birebir yapacağız. Bu da satışlarımızı arttırmış olacak. Almanya’da önemli 2 destinasyon bulunmakta. Bizim yapmak istediğimiz de bilginin yüz yüze ulaşılmasını sağlamaktır.
“LOKOMOTİFİMİZ ALMANYA”
Alman pazarı, yüksek performans gösteren bir pazar. Bu sene Rusya Federasyonu’nda bir kayıp yaşadık. Burada da lokomotifimiz Almanya. Bu sene bir takım aksiyon ve faaliyetlerimiz oldu. Burada önemli bir kaynak pazarımız var. Her türlü adım ve faaliyetleri atarak, devam ettireceğiz. Almanya’da İspanya’nın yakaladığı sayıları yakalamak istiyoruz.”
“İŞİMİZ İNSAN”
Manuel Molina ise Antalya’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Molina şu açıklamalarda bulundu “Öncelikle Osman Bey’e nazik davetlerinden dolayı teşekkür ederim. Bu aynı zamanda iyi bir iş başlangıcının da temelini oluşturacaktır. Osman Bey’in beni sizlerle tanıtmış olduğu gibi Almanya’da 1992 yılında bir seyahat acentesi ile işe başladım. Bugün ise şirketimizi uluslararası boyuta taşımış bulunmaktayız. Piyasayı çok yakından takip ettiğimiz için yeni deneyimler ve satış pazarları açacağız. Bugünkü iletişimde, iletişim çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Karar veren dostlarla kararlar alıp, bunu yaymaya bakacağız. Osman Bey ile tanıştığıma da çok memnun oldum. Kendisiyle iyi bir işbirliği yapacağımıza dair inancım tam. Teknoloji dünyasında yaşıyoruz ama işimiz insan. Burada olmaktan dolayı da oldukça mutluyum. 
TSS olarak yılda toplam 3.5 milyon pax yapıyoruz. Bu rakamın 1.2 milyonunu Türkiye’ye gönderiyoruz. TÜROFED ile yapacağımız işbirliği bizim için uzun soluklu bir işbirliğinden ibaret olacak. Bunun sonucunu da uzun vade de almış olacağız.” 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.