banner6

Türk Yıldızları'nın Alanya'ya gelmesi için 20 bin...

banner18

Alanya'dan start alacak olan 2019 Yamaç Paraşütü Hedef Dünya Şampiyonası'nda Türk Yıldızları'nın da Alanya'ya gelmesi için 20 bin çocuk Türk Yıldızları'na davet mektubu yazıldı

banner94
Türk Yıldızları'nın Alanya'ya gelmesi için 20 bin...
01 Mart 2019 Cuma 14:27

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı'nda (ALTAV) ilkokul öğrencilerinin Türk Yıldızları'na yazdığı davet mektupları ve paraşüt şampiyonası hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Alanya Belediye Başkanı ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, Çocuklarımıza hem yamaç paraşütünü sevdirmek hem de çocuklarımızın merakı olan Türk Yıldızları'nı o gün Alanya'da misafir etmek adına güzel bir proje oldu. gerçekten emeği geçenleri tebrik ediyorum" dedi.

'ÇOCUKKEN PİLOT OLMAK İSTİYORDUM'

Toplantıda çocukken kendisinin de pilot olmak istediğini paylaşan Yücel, "19-20 Nisan'da yapılacak paraşüt şampiyonasının Alanya'da başlaması bile çok güzel. Türk Hava Kurumu (THK) ve ALTAV'ın başlattığı ve tüm kurumlarımızın destek verdiği bu proje çocuklarımızın doğa ve hava sporlarına olan ilgisi ve o günkü şampiyona için büyük bir önem arz ediyor. Tanıtım ile ilgili Alanyamıza ve ülkemize yapmış olduğumuz işlerden dolayı çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu tanıtımın daha da güzel olacağını daha da ivme kazanacağını düşünüyorum. Çocuklarımıza da emeklerinden dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Proje kapsamında 30 bin 400 öğrenciye ulaşılmış bunun 20 bin 923 tanesi geriye dönüş yaparak mektuplarını yazmışlar ve duygularını anlatmışlar. Gerçekten her şey çocuklarımız için. İnşallah bu organizasyon çok başarılı olur. Hem Türk Yıldızlarımızı Alanya'da görürüz hem de Yamaç Paraşütü Şampiyonası'nın Alanya'dan başlaması bizlere keyif verecektir. Bu ve buna benzer organizasyonlar Alanyamıza renk katıyor, şehrimizin tanıtımında da çok iyi rol oynuyor" ifadelerini kullandı. Toplantıda 4. sınıf öğrencisi Ada Gencelli ve 2. sınıf öğrencisi Kerem Can Kılıç Türk Yıldızları'na yazdığı mektupları okudu.

 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.