banner6

Alanya Uluslararası Caz Günleri başlıyor

banner18

Alanya Belediyesi'nin düzenleyeceği Alanya Uluslararası Caz Günleri'nde geri sayım başladı. 27- 30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek caz festivalinde, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünya çapında sanatçılar sahne alacak.

Alanya Uluslararası Caz Günleri başlıyor
14 Eylül 2018 Cuma 17:03

Alanya Belediyesi, bu yıl 15'incisini düzenleyeceği Alanya Uluslararası Caz Günleri'yle yine şehrin kültür ve sanat hayatını hareketlendirmeye, sanatseverlere unutulmayacak anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Caz Günleri ile Türkiye ve Uluslararası platformda sayılı festivaller arasına giren 15. Alanya Uluslararası Caz Günleri'nde, 4 gün boyunca birbirinden ünlü sanatçılar sanatseverlerle buluşacak.

ALANYA CAZ GÜNLERİ, 15 YILDA 300'Ü AŞKIN SANATÇIYI AĞIRLADI

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen, Summer Garden, Anex Tour, ALTİD ve ALTAV'ın katkılarıyla TRT Müzik, Dream Tv ve Radyo D'nin de medya sponsoru olarak destek verdiği, bugüne kadar Türkiye'den ve yurt dışından 300'ü aşkın sanatçıyı ağırlayan Alanya Uluslararası Caz Günleri, bu yıl da yine dopdolu bir program ile sanatseverlerle buluşacak.

DÜNYACA ÜNLÜ CAZ SANATÇILARI ALANYA'DA BULUŞACAK

27- 30 Eylül 2018 tarihleri arasında tarihi Kızıl Kule Meydanı'nda, Alanya Kalesi'nin ışıkları altında gerçekleşecek 15. Alanya Uluslararası Caz Günleri, dünya caz starlarını konuk edecek. 27 Eylül Perşembe akşamı başlayacak Alanya Caz Günleri'nin açılış konserinde Karsu sahneye çıkacak. 28 Eylül'de Sarah Lancman Invites Giovanni Mirabassi Trio ve hemen ardından Emin Fındıklıoğlu Quartet, 29 Eylül Cumartesi Brassolist ve ardından Charlotte Wassy Quintet caz severlerle buluşacak. Alanya Caz Günleri'nin 30 Eylül'deki kapanış gecesinde ise Anjelika Akbar & Yinon Muallem, Elif Tuğba Tekışık sahne alacak.

'TÜM CAZ SEVERLERİ FESTİVALİMİZE DAVET EDİYORUM'

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, her yıl düzenledikleri Caz Günleri'nde yine birbirinden ünlü isimlerin sahne alacağını söyledi. Başkan Yücel, "Her yıl üzerine koyarak vatandaşlarımıza dolu dolu 4 akşam yaşattığımız Caz Günleri başlıyor. Ulusal ve uluslararası platformda büyük ilgi gören festivalimiz, bu yıl 15. yaşına girecek. Hem şehrin monotonluğundan uzaklaşmak hem de sonbaharın kendisini göstermeye başladığı bu günlerde caz tutkunlarına muhteşem bir müzik ziyafeti sunmayı planladığımız Alanya Caz Günleri'ne tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum" dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.