banner6

ALANYA TANITIM SEZONUNU AÇTI

banner18

  ALANYA TANITIM SEZONUNU AÇTI
08 Ekim 2015 Perşembe 17:43

p>Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) 2016 turizm sezonu tanıtım çalışmalarını yabancı basın mensuplarının katılımıyla sürdürüyor.

ALTAV tarafından yapılan açıklamada, 2016 turizm sezonunun daha iyi geçmesi için başlatılan basın ve tanıtım kampanyasının devam ettiği belirtildi. Açıklama şöyle devam etti, \"çalışmalar kapsamında Helsinki Kültür ve Tanıtma Ataşeliği ile yaptığımız ortak çalışma kapsamında kentimizde Finlandiya\'nın en büyük seyahat sitelerinden rantapallo.fi\'den 2 gazeteciyi kentimizde ağırladık. 4-8 Ekim arası ALTAV tarafından hazırlanan program içeriğiyle gazetecilere Alanya tanıtıldı ve rantapallo.fi sitesini kullanan Fin vatandaşlarının Alanya\'daki tatillerini daha güzel ve ilgi çekici hale getirebilecek birçok faydalı bilgiler edinmeleri sağlandı. Ayrıca basın görevlilerinin farklı açılardan Alanya fotoğrafları çekebilmeleri için özel programlar düzenlendi\" denildi.

İSVEÇ VE LİTVANYA SIRADA

ALTAV, \"son 3 haftada ALTAV tarafından Polonya, İngiltere ve Finlandiya\'dan basın ekipleri sırasıyla ağırlandı. Önümüzdeki günlerde İsveç ve Litvanya\'dan gelecek gazetecileri ağırlamaya hazırlanan ALTAV, aynı tempoyu tüm kış boyunca sürdürebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu ve diğer ağırlamalar sırasında bizlere destek olan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), Alanya Belediyesi, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB ) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ve emeği geçen tüm diğer işletme ve özel kişilere sonsuz teşekkür ederiz.\"

HELSİNKİ CADDELERİNİ ALANYA SÜSLÜYOR

Açıklama şöyle devam etti: \"Turizm ve Kültür Bakanlığı Helsinki Kültür ve Tanıtma Ataşeliği\'nin Finlandiya\'da yürüttüğü tanıtma çalışmaları kapsamında Finler için Türkiye\'deki en önemli tatil destinasyonu olarak Alanya ve en çok ilgi çeken kültür destinasyonu olarak da Kapadokya öne çıkarıldı. Türkiye\'ye gelen Fin turistlerin yüzde 55\'inin geldiği Alanya ve gün geçtikçe ziyaretçi sayısını ve cazibesini artıran Kapadokya\'nın görselleri, Helsinki\'nin en işlek caddelerinden biri olan Aleksanterinkatu\'daki bir binanın iki cephesine giydirildi. Görsellerin her gün binlerce Fin vatandaşına ulaşmasının yanısıra caddenin, Helsinki\'ye gelen farklı milletlerden turistlerin de uğrak yeri olması yapılan tanıtımın değerini daha da önemli kılıyor.\"

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.