Kırkpınar güreşlerinde Antalyanın başarısı dikkat çekti.

banner18

banner94
Kırkpınar güreşlerinde Antalyanın başarısı dikkat çekti.
17 Temmuz 2017 Pazartesi 10:46

p>656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri\\\\\\\'nde Döşemealtı Belediyesi pehlivanı Orhan Okulu, 2. Oldu. Müsabakalar sonunda Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün başaltı güreşçileri Okan Acar 1., Hüseyin Gümüşalan da 3.cülük kürsüsüne çıktı. Acar ve Gümüşalan gösterdikleri başarıyla Başpehlivan statüsü kazandılar. 

\ \ \ \

Sarayiçi Er Meydanı\\\\\\\'ndaki başpehlivanlık müsabakalarında, sırasıyla rakipleri Hüseyin Şahinal, Arif Akın, Ünal Karaman, Ali Gürbüz ve Şaban Yılmaz\\\\\\\'ı yenerek finale yükselen Orhan Okulu ile Hakkı Aygün, Osman Özgün, Recep Kara, Salih Erinç ve Hamza Köseoğlu\\\\\\\'na üstünlük sağlayan İsmail Balaban, finalde altın kemer için karşı karşıya geldi.
\ \ Final müsabakası başlamadan önce, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Musa Aydın ve Güreş Ağası Seyfettin Selim, başpehlivanlar İsmail Balaban ve Orhan Okulu\\\\\\\'yu tebrik etmek için er meydanına indi.
\ \ Başpehlivanlar, final müsabakasının normal süresinde birbirine üstünlük sağlamayı başaramadı. \\\\\\\"Altın puan\\\\\\\" bölümünde Orhan Okulu’yu yenen İsmail Balaban Kırkpınar’ın başpehlivanı oldu. Kürsüye çıkan başpehlivanların kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç verdi.
\ \
\ \ Acar ve Gümüşalan başpehlivanlık unvanı kazandı
\ \ Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün başaltı güreşçileri Okan Acar ile Hüseyin Gümüşalan büyük bir başarı göstererek yarı finale çıktı ve Başpehlivan statüsü kazandılar. Müsabakalar sonunda başaltında, Okan Acar 1., Hüseyin Gümüşalan ise 3.lük kürsünse çıkarak başpehlivanlık unvanını taçlandırdılar.

\ \
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.