banner6

'Toklu aday olamayacak' Önümü kesildi !!

banner18

Gerçek Alanya gazetesi siyasi yazarı İbrahim İpbüker Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun 2019 yerel seçimlerinde aday olamayacağını vurguladı.

banner94
'Toklu aday olamayacak' Önümü kesildi !!
08 Ekim 2018 Pazartesi 12:00

Geçtiğimiz günlerde Gazete Alanya haber sitesi bu haberiyle “Cumhur Başkanı ve Ak Parti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Aday ayarı” diye duyurmuştu. 2019 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti belediye başkan adayları ile ilgili kriterleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Alanya’nın siyasi gündemini yakından inceleyen Gerçek Alanya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarı İbrahim İpbüker bugünkü gazete manşeti “Toklu Aday Olamayacak” şeklinde oldu. İpbüker kaleme aldığı kendi köşesinde mevcut aday adaylarının isimleri arasında Erdoğan’ın aday açıklamalarına karşılık yaptığı istatistiklerde Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun aday olamayacağını vurguladı. Deneyimli yazar İpbüker’in Ak Parti Alanya Belediye başkan adayının büyük olasılıkla eski Ak Parti ilçe başkanı ve Antalya Büyükşehir koordinatörü Hüseyin Güney’i işaret etti.

Gerçek Alanya gazetesinin manşetten verdiği “Toklu aday olamayacak” haberi şu şekilde yer aldı.

TOKLU ADAY OLAMAYACAK

İsmi AK Parti’nin Alanya Belediye Başkan adayları arasında geçen İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Kızılcahamam kampında toplanan parti yönetiminin aldığı karar gereğince ilçe başkanlığı görevinden istifa edemeyecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN UYARDI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam kampından önce gerçekleştirilen partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nın basına kapalı bölümünde il başkanlarına ve belediye başkanlarına uyarılarda bulunmuştu. Erdoğan, o toplantıda “Arkadaşlar, potansiyel belediye başkanı adayı' diye bir şey yok. İl ve ilçe başkanlarımız görevlerine gelirken böyle bir taahhütte bulunmadık. Siz de ‘Biz il, ilçe başkanı olmak için göreve geliyoruz' dediniz ve yapacağınız projeleri sundunuz. İhtiyaç hasıl olursa istifa edersiniz, belediye başkanı adayı olursunuz. Ama bu noktada bana sormadan istifa etmeyin. ‘Ben istifa ettim' olmasın. İlçe ve illerin mutabakatı önemli, istifa ederek ahengi bozmayın” demişti.

KIZILCAHAMAM KAMPINDA TEKRARLADI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu görüşlerini geçtiğimiz hafta Kızılcahamam’da yapılan kamp sırasında da tekrarladığı ve parti üst yönetiminin, belediye başkan adayı olmak için il ve ilçe başkanlarına istifa etme yasağı getirdiği öğrenildi.

ADAY ADAYI DA OLMAYACAK

Kızılcahamam kampında belediye başkan adaylarının belirlenmesi konusunda çizilen yol haritasına göre, halen görev başında olan ve 2019 yerel seçimlerinde tekrar aday gösterilecek belediye başkanlarının karşısında aday adayları da olmayacak. Bu kararın, parti içinde küskünlük ve kırgınlıklara meydan verilmemesi için alındığı gelen bilgiler arasında.

TOKLU ADAY OLAMAYACAK

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları sonucu alınan bu kararlar nedeniyle AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun, ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek, belediye başkan adayı olma ihtimali de ortadan kalkmış oldu. Toklu, ilçe başkanı olarak görevine devam edecek ve belirlenecek adayla birlikte seçim çalışmalarını yürütecek ekibin başında olacak.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.