banner6

KORKAKLAR KAÇAR

banner18

banner94
KORKAKLAR KAÇAR
07 Ekim 2015 Çarşamba 12:50

p>Yazar ve yönetici kadrosunun birer birer yurtdışına kaçtığı Fetullahçı Terör Örgütü medyasının iftirasına Cumhurbaşkanı’nın oğlu Bilal Erdoğan’an sert cevap geldi. 2012 yılında sağlık sorunları nedeniyle ara verdiği doktorasını tamamlamak için İtalya’ya gittiğini belirten Bilal Erdoğan “10 gün önce Türkiye’deydim. Son nefesime kadar Türkiye’de yaşayacağım. Sadece korkaklar kaçar” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan\'ın oğlu Bilal Erdoğan, 2012\'den beri ara verdiği doktorasını tamamlamak için geçici süreyle İtalya\'da bulunduğunu belirterek, hakkında yapılan yalan haberler ve algı operasyonlarıyla ilgilenmediğini; avukatının, kişilik haklarına saldıranlara karşı hukuk mücadelesini başlatacağını söyledi.
Hakkında \"İtalya\'ya kaçtı\" şeklinde haber yapılan ve sosyal medyada aleyhine kampanya yürütülen Bilal Erdoğan, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
\"2012\'DE ARA VERDİĞİM DOKTORAYI TAMAMLAMAK İÇİN BURADAYIM\"
Bilal Erdoğan, Washington\'daki Johns Hopkins Üniversitesi\'nde başladığı doktoraya 2009\'dan itibaren İtalya\'da devam ettiğini ancak sağlık sorunları nedeniyle 2012 yılında eğitimine ara verdiğini dile getirdi.
Doktorasını tamamlamak üzere geçici bir süreyle İtalya\'da bulunduğunu vurgulayan Bilal Erdoğan, \"İtalya\'ya kaçtığı\" yönündeki değerlendirmelerin ahlaka, vicdana sığmayan algı operasyonları olduğunu ifade etti.
\"TÜRKİYE-İTALYA EKONOMİLERİ ÜZERİNE ÇALIŞIYORUM\"
Dünyanın üç ayrı ülkesi ABD, İtalya ve Çin\'de bulunan Johns Hopkins Üniversitesi İleri Uluslararası İlişkiler Bölümü SAIS\'te doktora yapan Bilal Erdoğan, şunları söyledi:
\"Johns Hopkins, Washington merkezli ancak Çin ve İtalya\'da faaliyet gösteren bir üniversite. Alanında dünyanın en önemli üniversitelerinden biri. Doktorama Washington\'da başlamış, 2009\'dan itibaren de Türkiye\'ye yakınlığı nedeniyle İtalya\'da devam etmiştim. Ancak sağlık sorunları nedeniyle 2012\'de doktorama ara verdim. Bu yılın güz döneminde de eğitimimi tamamlamak üzere yeniden İtalya\'ya geldim. 1950 sonrası Türkiye-İtalya ekonomilerini ve iki ülkenin gelir dağılımlarını araştırıyorum. Bolonya\'da bulunan tez danışmanımın yanında çalışmalarımı sürdürüyorum.\"
\"10 GÜN ÖNCE KURBAN BAYRAMINDA TÜRKİYE\'DEYDİM\" 
Erdoğan, İtalya\'ya 30 Ağustos\'ta geldiğini ve çalışmalara başladığını anlatarak, \"10 gün önce de Kurban Bayramı için Türkiye\'deydim. İnşallah bu süre içinde de fırsat buldukça ülkemi ziyaret edeceğim\" ifadesini kullandı. Bilal Erdoğan, medya ve sosyal medyada hakkında ortaya atılan iftiraları izlemediğini ve bunlarla ilgilenmediğini, tamamen tez çalışmasına yoğunlaştığını vurguladı. 
\"SADECE KORKAKLAR KAÇAR\"
Avukatının, kişilik haklarına saldıranlara karşı hukuk mücadelesini başlatacağını aktaran Erdoğan, şunları kaydetti: \"Medya ve sosyal medyada hakkımda yazılanları izlemiyorum ve hiçbiriyle de ilgilenmiyorum. Zira hakkımda yazılanlara bakınca, insanların hiç bilmedikleri bir konuda ve hiç tanımadıkları biri hakkında ne kadar zalimleşebildiğini görüyor, onlara acıyorum. Ben sadece doktora için İtalya\'dayım, fırsat buldukça ülkeme geliyorum ve geleceğim, doktora bitince ülkeme dönecek, inşallah son nefesime kadar da ülkemde yaşayacağım. Sadece korkaklar kaçar.
\"BU HABERLERİ YAPANLAR ACINASI HALDELER\"
\'İtalya\'ya kaçtı\' yalanını üretenler ve yayanlar acaba aynada kendilerine nasıl bakabiliyorlar? Haydi aynada yüzlerine bakabiliyorlar, peki çocuklarının, eşlerinin, anne babalarının yüzüne nasıl bakabiliyorlar? Gerçekten acınası haldeler. Bunlarla ilgilenmiyorum ve ilgilenmeyeceğim. Avukatım gerekli hazırlıkları yapıyor. İftiracılarla, kişilik haklarıma saldıranlarla, algı operasyonu yapanlarla avukatım hukuk içinde mücadele edecek\"

 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.