banner6

KAPSAMLI MÜCADELE BAŞLIYOR

banner18

KAPSAMLI MÜCADELE BAŞLIYOR
05 Ağustos 2015 Çarşamba 12:33

p>Malezya\'daki ASEAN toplantılarına katılan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, yakında DAEŞ\'e karşı kapsamlı bir mücadelenin başlayacağını açıkladı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Malezya\'da TRT\'ye yaptığı açıklamada DAEŞ\'le mücadelede yeni dönemin ipuçlarını verdi.  Çavuşoğlu, \"ABD ile yaptığımız mutabakatla birlikte İncirlik başta olmak üzere üslerimizi açtık.\" dedi. \"Sivillerin zarar görmemesi konusunda her zaman dikkatli olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz\" diyen Dışişleri Bakanı, \"İnsanlı ve insansız Amerikan uçakları yakında gelecek ve DAEŞ\'e karşı hep birlikte kapsamlı bir mücadeleye başlayacağız\" ifadelerini kullandı. 
TÜRK AKIMI
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güneydoğu Asya Uluslar Topluluğu (ASEAN) 48. Dışişleri Bakanları Toplantısı\'na katılmak üzere bulunduğu Malezya\'da Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüştü. 35 dakika süren görüşmede ikili ilişkiler, Suriye\'de DAEŞ ile mücadele ve Türk akımına ilişkin konular ele alındı. Çavuşoğlu, Lavrov\'un ardından ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile görüşecek.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.