banner6

DOĞAN, YAZICIOĞLUNDAN NE İSTEDİ

banner18

banner94
DOĞAN, YAZICIOĞLUNDAN NE İSTEDİ
29 Eylül 2015 Salı 15:45

p>AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Aydın Doğan ile Muhsin Yazıcıoğlu\'nun görüşmesine dair merak edilen tüm detayları paylaştı. Özdağ, Doğan\'ın Yazıcıoğlu\'nu nasıl tehdit ettiğini, hangi taleplerde bulunduğunu ve Yazıcıoğlu\'nun bu durumu nasıl karşıladığını açıkladı.
Aydın Doğan ile Muhsin Yazıcıoğlu\'nun yapmış olduğu görüşmeye dair tartışmalar sürerken, o dönem gelişmelere tanıklık eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ konuya açıklık getirdi.

İşte Özdağ\'ın paylaştığı o bilgiler:
\"Muhsin Yazıcıoğlu\'yla birlikte Büyük Birlik Partisi\'ni kurduk ve demokrasiye inanıyorduk. Bu noktada Mesut Yılmaz\'a Necmettin Erbakan\'la ittifak konusunu gündeme getirdiğimizde, Yılmaz \'Birileri istemiyor bu ittifakı\' demişti. Yazıcıoğlu da \'bunları aşarız\' ifadelerini kullanmıştı.
Doğan\'dan Yazıcıoğlu\'na RTÜK baskısı
Aydın Doğan ise bu sürecin ardından Muhsin Yazıcıoğlu\'yla yapmış olduğu görüşmede, \'Bize destek vermiyorsunuz\' demişti. Yazıcoğlu ise \'Nasıl olacağız?\' diye sormuştu. Bunun üzerine Doğan, \'RTÜK yasasına destek vereceksiniz\' demişti. Yani Türkiye\'deki özelleştirmelere medya patronları giremiyordu, Doğan da bunun önünün açılmasını istiyordu. Yazıcıoğlu bunun olamayacağını söylemesine rağmen, Doğan ısrarla bu konuyu gündeme getirmişti.
Doğan ayrıca, \'Bizim önümüzü açarsanız biz de sizin önünüzü açarız\' ifadelerini kullanmıştı. Yazıcıoğlu ise taviz vermedi. Doğan iktidara ortak olmak istedi ama buna direnenler bedel ödedi. Bunun üzerine Aydın Doğan\'ın yayın organlarında Yazıoğlu aleyhine yoğun bir şekilde yayıncılık yapıldı.
Aydın Doğan\'ın sayın Cumhurbaşkanımıza dediği \'İktidarları yıkar, iktidarları getiririz\' sözleri, Yazıcoğlu için de geçerliydi. Ona da aynı şekilde ifadeler kullandı.\"

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.