banner6

DEMİRTAŞTAN PKK YA ÇAĞRI

banner18

DEMİRTAŞTAN PKK YA ÇAĞRI
31 Temmuz 2015 Cuma 10:36

p>16 şehit ve onlarca yakılan araç sonrasında HDP Eş Genelbaşkanı Selahattin Demirtaş\'tan PKK\'ya yönelik üstü kapalı çağrı geldi. Şanlıurfa Suruç\'ta meydana gelen patlama sonrasında yaptığı tehditkar açıklamalar ve çağrılar ile yangına benzinle giden HDP Eş Genelbaşkanı Selahattin Demirtaş, terör örgütü PKK tarafından ardı ardına yapılan hain saldırılarda şehit düşen 16 polis ve asker ile onlarca yakılan araç sonrasında bir çağrıda bulundu.
ARAÇ YAKMALARI DURDURUN
Aylardır bölge gerçekleştirilen araç yakmalarla ilgili ilk defa kesin bir ifade kullanarak bu durumu asla tasvip etmediklerini belirten Demirtaş, araç yakmaların derhal mazeretsiz bir şekilde durdurulması gerektiğini çünkü bu araçların herkesin malı olduğunu ve bunun kimseye yararının olmadığını söyledi.
ÇÖZÜM SÜRECİ İLERLEMELİ
10 günde 16 asker ve polisin terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinin ardından bu durumdan çıkmanın tek yolunun konuşmak olduğunu söyleyen Demirtaş, konuşmanın büyük bir erdem olduğunu ve insanların sorunlarını konuşarak çözmesinin onurlu bir davranış olduğunu belirterek, son 3 yıldır ağır aksak da olsa ilerleyen çözüm sürecinin ilerlemesi gerektiğini ifade etti.
ELİNİZİ TETİKTEN ÇEKİN
Karşılıklı olarak silahların bırakılması yönünde PKK\'ya üstü örtülü çağrıda bulunan Demirtaş, \'\'Türkiye için elinizi tetikten çekin, şiddet dursun binbir zahmetle kurulan müzakere masasına dönün dememiz gerekir\'\' ifadelerini kullandı.
Kaynak : Haber7

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.