banner6

Demirci’den kritik uyarı! Abone olmayan ceza yer

banner18

Alanya Belediye Meclis Üyesi erkan Demirci su kuyuları ile ilgili önemli bir bilgilendirmede bulundu.

banner94
Demirci’den kritik uyarı! Abone olmayan ceza yer
11 Temmuz 2019 Perşembe 14:17

Haber- Burak ÖZTUNÇ

Cumhuriyet halk Partisi (CHP) Alanya Belediye Meclis Üyesi ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir bilgilendirme yazısı yayımladı. Demirci yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Yasa gereği özel imkanlarla açılan su kuyularının ticari işletmelerde kullanılması durumunda sayaç takılması ve abone olması zorunludur. Bu tip kuyulardan su bedeli tahakkuk ettirilmemekte, ancak kullanılan su arıtma sistemine dahil olduğu için sadece arıtma bedeli tahakkuk ettirilmektedir. Abonesi kullanımlarda kaçak su kullanımı işlemi tesis edilmekte ve kaçak kullanıldığı tespit edilen miktar 2 kat fazlasıyla tahsil edilmektedir. Yasal bir zorunluluk olması nedeniyle tutanak tutulduktan sonra hatalı hesaplamalar dışında işlemin iptal edilmesi mümkün değildir.

Kaçak kullanımların tespiti için Alanya’da ASAT tarafından görevlendirilen bir ekip düzenli olarak kontroller yapmaktadır. Halen denetimler sürmektedir. Her ne gerekçeyle olursa olsun abonesiz olarak kendilerine ait su kuyularından şebekeye su basan ticari işletmelerin mağduriyet yaşamamaları ve yüksek miktarda para cezasına maruz kalmamaları açısından bu tip kuyular için bir an önce abonelik işleminin tesis edilmesi gerekmektedir.”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.