banner6

Çorbacı‘dan imar planı açıklaması

banner18

CHP Alanya İlçe Örgütü, Sefa Çorbacı başkanlığında haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Çorbacı toplantının ardından yaptığı açıklamada imar projesine değindi.

banner94
Çorbacı‘dan imar planı açıklaması
13 Şubat 2019 Çarşamba 16:31

CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı yaptığı açıklamada; “Büyükşehrin imar planı değişikliği Kargıcak’ta GoldCity Otel’in kuzeyinde yer alan bir parselle ilgili. Bilindiği üzere Kargıcak imar planında kuzey kısmında yer alan yamaçların tamamında emsal 0.40 olarak kullanılıyor. Başka bir deyişle Kargıcak’lı vatandaşlar 1 dönüm parsele 400 metrekare yapı yapabiliyorken sadece bu parsele özel yapılaşma hakkı 750 metrekareye çıkarılıyor” şeklinde konuştu.

Konuşmasına devam eden Çorbacı :  “Bu durumda nüfus artacak yeşil alanlar, okul alanları, cami alanları, yol genişlikleri iyice yetersiz kalacak ve şehrin kalitesi düşecektir. Bu tip düzenlemelerin parsel ölçeğinde değil mahalle bütününde yapılması konut alanlarının yanı sıra okul, cami, park, otopark alanları ve yol genişlikleri arttırılmalıdır. Alanya, Kargıcak, Oba Kamuoyu kendilerinden esirgenen bu hakkı birkaç parsele verilmesinin gerekçesini kendilerinden oy istemeye gelen siyasilere sormalıdır. Bizde CHP İlçe Örgütü olarak yapılan bu imar değişikliklerinin gerekçesini Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Alanya’daki temsilcilerinden Alanya halkı adına öğrenmek istiyor ve yanıt bekliyoruz” diyerek bu konuya bir açıklık getirilmesini istedi.”dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.