banner6

CHP’li Başkan Sefa Çorbacı; ‘Darbenin siyasi ayağı nerede’

banner18

CHP’li Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, 15 Temmuz Şehitlerini anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Çorbacı “Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetliyoruz’ dedi

CHP’li Başkan Sefa Çorbacı; ‘Darbenin siyasi ayağı nerede’
13 Temmuz 2018 Cuma 17:08

CHP Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçtiğini belirtti. Başkan Çorbacı,  “Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye'nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz” dedi.

‘DARBENİN SİYASİ AYAĞI NEREDE’

CHP Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı darbenin siyasi ayağının hala çıkartılmadığını belirterek “Darbe girişimine karşı milletimiz, gazi meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM'yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük esaslı bir adım da atılmamıştır. Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir.

‘MİLLETİMİZİN AZİM VE KARARLILIĞIDIR’

Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor. Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.