banner6

CHP'de gözler kongrede

banner18

CHP Alanya 36'ncı Olağan İlçe Kongresi, 9 Aralık Cumartesi günü Kültür Merkezi'nde saat 10.00'da başlayacak. Başkanlık koltuğuna 64 yaşındaki Ali Takavut'un mu, yoksa 28 yaşındaki Mehmet Can Karagöz'ün oturacağı sorusuna kongrede oy kullanacak 417 delege karar verecek.

CHP'de gözler kongrede
07 Aralık 2017 Perşembe 12:50

Haber:Kerim TOKSÖZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya 36'ncı Olağan İlçe Kongresi, 9 Aralık'ta Alanya Kültür Merkezi'nde yapılacak. Saat 10.00'da başlayacak olan CHP İlçe Kongresi'nde 417 delege oy kullanacak. Partinin Antalya Milletvekillerinin de katılacağı kongre öncesi Mevcut İlçe Başkanı Ali Takavut yeniden adaylığını ilan ederken, rakibi ise CHP İlçe Başkan Yardımcısı Avukat Mehmet Can Karagöz. 64 yaşında yeniden İlçe Başkanlığı'na aday olan Ali Takavut ile 28 yaşındaki rakibi Mehmet Can Karagöz arasındaki başkanlık seçiminde kazanan ismi de kongrede oy kullanacak 417 delege belirleyecek.

Ya Karagöz kazanırsa

Eğer CHP İlçe Kongresi'nde Takavut başkanlığı kazanırsa AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Alanya'nın en genç İlçe Başkanı unvanını elinde bulunduracak. Kongrede partili delegeler, Takavut yerine 28 yaşındaki Mehmet Can Karagöz'ü tercih ederlerse AKP'li Toklu, en genç İlçe Başkanı unvanını Karagöz'e devredecek. Siyasetteki rakibi olan AK Parti'li Toklu'ya yeni görevinde başarı dileklerini ileten CHP'li Karagöz, "Sayın Toklu'ya üstlenmiş olduğu, bir Türk genci sıfatıyla Atatürk ilke ve devrimlerine gönülden bağlı bir çizgide yürüteceğine inandığım görevinde başarılar diliyorum. Bizde daha genci var" diyerek partisinin delegelerine kongre öncesi mesaj vermeyi de ihmal etmedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.